Hyatt Regency Otel de personel kıyımı!

Hyatt Regency Otel'de personel kıyımı! 150 çalışan işten çıkarıldı
30 Mart 22:21 2020

2015 yılından bu yana İstanbul-Ataköy'de hizmet veren Hyatt Regency Hotel'de 150 çalışanın işine son verildiği öğrenildi.

 

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye'nin her yerinde kapılarını kapatan otel sayısı her geçen gün artarken, çalışan personel de işini kaybetmeye devam ediyor. Son olarak  İstanbul Ataköy'de bulunan Hyatt Regency Otel'de çalışan 150 personelin işine son verildi.

 

Koronavirüs salgının etkisini göstermeye başladığı ilk günlerde de Patronların Ensesindeyiz Ağı aracılığıyla gündeme gelen Hyatt Regency Otel'de ilk olarak 6 ayını doldurmayan personelin işine son verilmiş, diğer personele de ücretsiz izin konusunda baskı yapıldığı öğrenilmişti.

 

Patronların Ensesindeyiz Ağı'na ulaşan bir otel çalışanı “Ben 10 yıldır turizm otelcilik sektöründe çalışıyorum. Son bir haftada koronavirüs nedeniyle birçok otel deyim yerindeyse tam bir işçi kıyımı yapıyor. Ya işten çıkarıyorlar ya da ücretsiz izin dayatıyorlar. 2016  yılında  terör eylemleri  patlamalar nedeniyle otellerde işler azalmıştı. Yine aynı şekilde işten çıkardılar ve ücretsiz izin dayatmışlardı. Bir form koydular önümüze doldurup imzalayın dediler.” şeklinde açıklamalarda bulunmuştu.

 

Otel yönetiminin ilk önce çalışanları ücretsiz izne çıkarmak istediği, ancak sonrasında işsizlik maşı alabilmeleri için 150 personelin işine son verdiği öğrenildi. İşine son verilen personelin ihbar tazminatı da alamadığı ileri sürüldü.

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi


Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

1 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar