İSTANBUL’UN KALBİNDE DAMAKLAR FETHEDİLECEK!

İSTANBUL’UN KALBİNDE DAMAKLAR FETHEDİLECEK!
23 Temmuz 01:35 2016

İSTANBUL’UN KALBİNDE DAMAKLAR FETHEDİLECEK!

Üniversite adaylarının eğitim tercihlerinde öne çıkan, Türk şeflerin uluslararası başarılar elde etmesiyle değeri artan Gastronomi dalı, Bahçeşehir Üniversitesi’nde açılıyor!

Türkiye’nin yenilikçi ve en hızla büyüyen eğitim kurumu Bahçeşehir Üniversitesi, günümüz ve geleceğin en gözde iş alanlarından gastronomi eğitimini başlatıyor. 4 yıllık lisans programı olarak sunulan bölüm, 2016-2017 eğitim yılı Güz döneminde Beşiktaş Kuzey yerleşkesinde öğrencilere kapısını açacak. Londra Docklands Akademi, Gastronomi Turizmi Derneği, USLA ve Roma Uluslararası Akademi işbirlikleriyle uluslararası eğitim ve yurt dışı staj imkanı sağlanacak üniversitede, öğrencilerin teorik eğitimi kadar pratikteki performansları da önemseniyor.

Türk ve dünya mutfaklarına hakim,Türk mutfağının tanıtılmasına aracılık edecek aşçılar yetiştirmeyi ve otelciliğe yönetici adayları kazandırmayı amaçlayan uzman kadro, uluslararası mutfak teknikleri, Türk mutfağı teknikleri, yiyecek-içecek işletmeciliği, yemek kültürü gibi alanlarda teorik ve uygulamalı olarak eğitim verecek. Klasik yemek pişirme teknikleri, Türk-Osmanlı mutfağı, dünya mutfakları, pastacılık sanatı, çikolata hazırlama teknikleri gibi seçmeli dersler ve yönetim işletme dersleri ile program, zengin bir içeriğe sahip.Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar