İyilik Peşinde koştular, makarna partisinde buluştular!

‘İyilik Peşinde’ koştular, makarna partisinde buluştular!
29 Kasım 11:35 2017

Barilla Türkiye çalışanları, bu yıl 39’uncu kez organize edilen, 100’den fazla ülkeden 125 bin kişinin katıldığı Vodafone İstanbul Maratonu’nda, Destek Market ile ihtiyaç sahibi insanlara gıda ulaştıran Temel İhtiyaç Derneği’ne (TİDER) destek vermek için koştu. Adım Adım Oluşumu da, “iyilik peşinde” koşan sporcular için makarna partisi düzenledi.

Barilla, dünyada kıtalararası koşulan ilk yarış olan, Türkiye’nin en geniş katılımlı kitlesel etkinliği Vodafone İstanbul Maratonu’na bu yıl da destek verdi.

 

Barilla Türkiye Vodafone İstanbul koşucuları

TİDER için koştular

Barilla Türkiye çalışanları, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde 39’uncusu gerçekleştirilen maratonda, Barilla’nın kurumsal olarak da destekçisi olduğu, Türkiye’de ihtiyaç sahibi insanlara ‘gıda bankası’ aracılığıyla yardım ulaştırmada dünyaya örnek projelere imza atan Temel İhtiyaç Derneği’ne (TİDER) destek olmak, farkındalık yaratmak ve bağış toplanmasına katkıda bulunmak için koştular.

Gezegenin sürdürülebilirliği, tarım ve gıdaya erişim konusunda yaşanan erozyonun her geçen yıl arttığını; dünyada yaklaşık 800 milyon insanın açlıkla, 2 milyardan fazla insanın da hatalı ve aşırı beslenmeden dolayı obezite, şeker ve kalp damar hastalıkları gibi çeşitli sağlık sorunlarıyla karşı karşıya olduğunu belirten Barilla çalışanları, buna karşın dünyada üretilen gıdanın yüzde 40’ının sofralara ulaşmadan israf edildiğine dikkat çektiler.

Barilla çalışanları, Türkiye’de ihtiyaç sahiplerine sadece gıda bankacılığı yoluyla yardım etmekle kalmayıp, istihdam organizasyonunu da üstlenerek yoksullukla mücadelede gerçekçi ve sürdürülebilir bir model oluşturan TİDER’e katkı sağlamaktan dolayı mutluluklarını dile getirerek, gelecekte de desteklerini sürdüreceklerini kaydettiler.

Adım Adım Oluşumu Makarna Partisi düzenledi

Maratonda “İyilik Peşinde Koşan” sporcular bu yılki organizasyonda Adım Adım Oluşumu tarafından, Barilla’nın da katkılarıyla düzenlenen makarna partisinde bir araya geldi. Sporcu beslenmesi deyince akla ilk gelen yemeklerden biri olan, vücutta enerji depolayabilmek ve egzersiz sürecinde daha uzun süre enerjiyi koruyabilmek için ideal bir gıda olan makarnanın servis edildiği partide, sporcular keyifli vakit geçirdiler.



Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar