Karatay veganları kızdırdı!

Karatay veganları kızdırdı!
19 Şubat 19:12 2017

Prof. Dr Canan Karatay, veganlarla ilgili olumsuz söylemlerde bulununca Vegan ve Vejetaryenler Derneği’nden yanıt gecikmedi.

Vegan ve Vejetaryenler Derneği yayınladığı basın bildirisinde, son zamanlarda veganlık konusunda olumsuz söylemlerde bulunan Prof.Dr.Canan Karatay’a açık davette bulundu.

Vegan ve Vejetaryenler Derneği Başkanı Ebru Arıman tarafından gönderilen açık davette şu ifadelere yer verildi:

“Sn.Canan Karatay’ın açıklamalarını bir süredir sükunetle takip ediyoruz. Veganlık hakkında yaptığı olumsuz genellemelere karşın kendisini, birebir veganları tanıyıp iletişimde bulunabileceği, ruh ve beden sağlıklarını yakından değerlendirebileceği, aralarında sağlık uzmanlarından, akademisyenlere, psikologlar ve beslenme uzmanlarına kadar geniş bir konuşmacı kadrosunun yer aldığı Didim Vegan Festivaline, ‘bu kez konuşmacı olarak değil, dinleyici olarak’ davet ediyoruz. Olumsuz ön yargılarından arınması ve beslenme zenginliğimize yakından tanıklık etmesi için 29-30 Nisan’da Didim’e bekliyoruz.”

Veganlık; etik, sağlık ya da ekolojik sebeplerle hayvansal ürün tüketmemek, hayvanlara zarar verici faaliyetlerde bulunmamak anlamına geliyor. Veganlık, özellikle son yıllarda tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyük bir ivmeyle artış kaydediyor.


Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar