KÖFTECİ YUSUF’TA VURGUN: 6 milyon TL vurgun olayı nedir? Köfteci Yusuf dolandırıldı mı?

KÖFTECİ YUSUF’TA VURGUN: 6 milyon TL vurgun olayı nedir? Köfteci Yusuf dolandırıldı mı?
20 Kasım 18:50 2023

Köfteci Yusuf’ta vurgun… Türkiye’nin hemen hemen her şehrinde şube açan ve büyük başarılara imza atan Köfteci Yusuf’ta vurgun olayı patlak verdi. Haber sitelerinde dolaşan iddialara göre köfte devinde 6 milyon liralık vurgun yapıldı. Peki, 6 milyon TL vurgun olayı nedir? Köfteci Yusuf dolandırıldı mı?

KÖFTECİ YUSUF’TA VURGUN: 6 milyon TL vurgun olayı nedir? Köfteci Yusuf dolandırıldı mı?

Köfteci Yusuf’ta vurgun haberleri ülkenin gündemine oturdu. Her gün on binlerce kişiye hizmet veren ve vatandaşlardan tam not almayı başaran Köfteci Yusuf’ta 6 milyon liralık vurgun yapıldı. Türkiye’nin gündemine oturan gelişmenin detayları da merak konusu oldu. Vatandaşlar vurgun olayının nasıl yapıldığını araştırmaya başladı. İşte 6 milyon TL vurgun olayı nedir? Köfteci Yusuf dolandırıldı mı? sorularının yanıtı ve detaylar…

KÖFTECİ YUSUF’TA VURGUN

‘Köfteci Yusuf’ta vurgun yapıldı’ iddiası ortalıkta dolanıyor. Türkiye’nin yiyecek içecek sektöründeki en büyük markalarından biri olan Köfteci Yusuf’ta 6 milyon liralık vurgun yapıldığı öne sürüldü. 1 yıl boyunca nakliyeler sırasında yapılan vurgunun detayları da netleşti.

 

6 MİLYON TL VURGUN OLAYI NEDİR?

turkiyegazetesi.com.tr’de yer alan bilgiye göre söz konusu iddialara Bursa’da Bugün isimli internet sitesi gündeme getirdi. İddiaya göre Köfteci Yusuf'a lojistik destek sağlayan bir taşeron firmada çalışan C.İ., İ.Y., E.K., A.Ş., S.S. isimli şahıslar, yaklaşık 1 yıldır nakliyeler sırasında Köfteci Yusuf'un tırlarından 6 milyon lira değerinde et çaldı. Taşeron firmanın 'eksik et geldiği' yönünde şikayetler alınca GPS sistemi ile 5 kişiyi takibe aldığı, önce şahısların nakliye sırasında şubelerde fazla durakladıklarının, ardından da sevkiyat sırasında etleri başka tıra aktardıklarının tespit edildiği öğrenildi. Şüpheliler hakkında yasal işlem başlatıldı.

KÖFTECİ YUSUF DOLANDIRILDI MI?

Söz konusu iddialardan yola çıkıldığında Köfteci Yusuf’un dolandırıldığı anlaşılıyor. Fakat olaya ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı. Böyle bir iddianın doğru olup olmadığı da bilinmiyor.

KÖFTECİ YUSUF’UN KAÇ ŞUBESİ VAR?

Gıda ve restoran sektöründe hizmet veren Köfteci Yusuf A.Ş. 1996 yılında İznik’te kuruldu. 26 yıldır Türkiye'de faaliyet gösteren Köfteci Yusuf Avrupa standartlarında Türkiye’nin en büyük Köfte Fabrikası unvanına sahip olup, Bursa’da 44, İstanbul’da 69, Ankara’da 19, İzmir’de 26, Balıkesir’de 12, Samsun'da 7, Antalya'da, 10 Kocaeli'de 7, Muğla, Aydın, Sakarya, ve Eskişehir'de 5, Konya, ve Afyonkarahisar’da, 6, Yalova'da ve Kayseri'de 4, Denizli’de 3, Nevşehir, Uşak, Bilecik, Ordu, Kırıkkale, Manisa, Isparta, Tekirdağ, Düzce, Aksaray, ve Çankırı'da 2, Çanakkale, Çorum, Kütahya, Amasya, Burdur, Edirne, Zonguldak, Kırklareli, Kırşehir'de Yozgat ve Niğde'de 1’er tane olmak üzere toplam 39 ilde,  270 şubede hizmet vermektedir.

  Etiketler


Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar