Lezzet festivali tur programlarına alındı

Lezzet festivali tur programlarına alındı
24 Ağustos 09:57 2017

TÜRSAB Adana Başkanı Murat Şirin, yaptığı yazılı açıklamada, Adana Valiliği’nin himayesinde aralarında TÜRSAB’ın da bulunduğu diğer paydaşlarla birlikte gerçekleştirilecek festivalin kentin tanıtımına büyük katkı sağlayacağına inandığını belirtti.

TÜRSAB Adana olarak Türkiye genelindeki 10 bin acenteyi ‘’Adana Lezzet Festivali’’nin içeriği konusunda bilgilendirdiklerini belirten Şirin, festivali ilgi ile karşılayan ulusal ve uluslar arası turizm acentelerin festivali tur programlarına dahil ettiklerini bildirdi.

Bazı acentelerin 3 günlük tur programları hazırlayarak satışa çıkardıklarını anlatan Murat Şirin, festivale ilginin yoğun olduğunu ve büyük bir katılımın olacağını, otellerde de rezervasyonların başladığını festival tarihlerinde kentteki otellerde yüzde 100’e varan doluluklar yaşanacağını kaydetti.

Festivale gelecek konukların,  kentin doğal, tarihi, kültürel ve turistik değerlerinin yanı sıra yöresel lezzetlerini tanıyacaklarını ifade eden Şirin, ‘’Tur programlarında Tepebağ Bölgesi, Taşköprü, Ulucami gibi turizm merkezlerinin yanı sıra Kapıkaya Kanyonu ve Varda Köprüsü gibi cazibe noktaları da yer alacak. Yemeğin ve kebabın yaşam tarzı haline geldiği kentte, lezzet tutkunları, Adana'nın dünyaya mal olmuş kebabı ve bir çok yöresel lezzetini tadacak. Konuklar ayrıca narenciye ve pamuk hasadına da katılacak’’ dedi.

Şirin, Altın Koza Film Festivali, Portakal Çiçeği Karnavalı, Uluslararası Tiyatro Festivali, Geleneksel El Sanatları Festivali, Kebap Festivali, Food & Music Festivali ve Rock Festivali gibi organizasyonlarla adı 'Festivaller Şehri' olarak anılan Adana’nın, bu etkinlik ile damak zevkine hitap edecek yeni bir organizasyona ev sahipliği yapacağını da sözlerine ekledi.Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar