Lokmahane ye Büyük Gastronomi Ödülü

Lokmahane’ye Büyük Gastronomi Ödülü
11 Eylül 12:51 2018

Gastronomik derecelendirme sistemi YEDY Lokmahane'yi ödüllendirdi.

Ülkemizin en önemli kültür yapılarından biri olan tarihi İstanbul Emek Sineması’nda düzenlenen tören ile yıldızlı işletmelere yıldızları takdim edilirken, yükselen 10 Lezzet Noktası arasında Lokmahane de yer aldı.

Konya’da ekşi mayalı etliekmeği ve hakiki furun kebabının yanı sıra garnitürleriyle de büyük ses getiren Lokmahane’nin ödülünü restoranın kurucularından Harun Dönmez ve Hasan Göncü aldı.

Konya'nın geleneksel yemeklerini sunma konusundaki hassasiyetlerinin böylesi önemli bir ödüle layık görülmesinden büyük mutluluk duyduklarını dile getiren Dönmez, “Bu başarı mesleki anlamda bizi çok sevindirdi. Aldığımız bu ödül ayrıca geleneksel yemeklerimizin dikkat çektiğini de göstermektedir. Konya adına bu tanıtımı yapmanın onurunu yaşıyoruz” dedi.

YEDY NEDİR?

Türkiye’nin ilk ve tarafsız derecelendirme sistemi YEDY, ülkemizin 7 bölgesindeki lezzet noktalarını bizzat yerinde görerek tespit ediyor. Ödülü veren YEDY Organizasyonu, gastronomi konusunda derin bilgisi, merakı ve tecrübesi olan her bölgeden 5 olmak üzere toplam 30 ve İstanbul’dan 40 olmak üzere Türkiye genelinde 100’den fazla gizli müfettişe sahip. Tamamı titizlikle seçilmiş müfettişler büyük gizlilik içinde sıradan bir müşteri gibi restorana gidiyor, mönüyü inceliyor, masa örtülerinden kaşık-çatala, ambiyanstan müziğe kadar restoranı tepeden tırnağa mercek altına alıyor. 4 yıl önce kurulan YEDY, 4 ayrı kategoride işletmeleri derecelendiriliyor ve mutfak meraklıları için en doğru adresi veriyor. Kuruluş, her yıl derecelendirdiği işletmeleri de bir kitapta toplayarak ilgilileri için kitapçılarda satışa sunuyor.Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar