Lüks kruvaziyer gemisinde 61 kişiye koronavirüs bulaştı

Lüks kruvaziyer gemisinde 61 kişiye koronavirüs bulaştı
08 Şubat 21:09 2020
Japonya'da koronavirüs nedeniyle Tokyo yakınındaki Yokohama Limanı'nda karantinaya alınan Diamond Princess isimli kruvaziyer gemisi karantinadan çıkamıyor. Gemideki vaka sayısı 61'e yükseldi.
 

 

Geminin bir önceki turunda yolcu olarak bulunan Hong Konglu bir kişide koronavirüs tespit edilmesi üzerine Tokyo yakınlarındaki limanda karantinaya alınan Princess Cruises şirketine ait Diamond Princess isimli lüks kruvaziyer gemisinde 41 yolcuda daha koronavirüse rastlandığı açıklandı. Daha önce de yolcuların 20'sinde koronavirüs tespit edilmiş ve yolcular hastanelere kaldırılarak tedavi altına alınmıştı.

Japonya Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, toplamda 3 bin 700 yolcu ve mürettebat bulunan Diamond Princess gemisinde yapılan taramalarda, 41 kişide daha koronavirüse rastlandığı, böylece toplam vaka sayısının 61'e ulaştığı kaydedildi. Söz konusu gemi, 14 gündür karantina altında bulunuyor.

Çin'de ortaya çıkan koronavirüs nedeniyle şu ana kadar 636 kişi hayatını kaybederken, virüs bulaşan insan sayısı ise 31 bine ulaşmış durumda.Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar