Lüks otel zinciri 300 milyon dolara satıldı

Lüks otel zinciri 300 milyon dolara satıldı
13 Şubat 20:58 2019
Intercontinental Hotels Group (IHG), Türkiye’de de bir oteli bulunan, otel işletme şirketi Six Senses Hotels Resorts Spas'ın tüm markalarını 300 milyon dolara satın aldığını açıkladı

 

Six Senses Hotels Resorts Spas'a ait tüm markalar 300 milyon dolara uluslararası otel zinciri IHG'ye satıldı. Şirket, 2012 yılından bu yana Pegasus Capital Advisors'ın kontrolündeydi.

Satın alma anlaşmasının Six Senses'in tüm markalarını kapsadığı ancak fiziki mülkleri kapsamadığı açıklandı.

50 YENİ KONTRAT İÇİN GÖRÜŞME YAPIYOR

Six Senses'in şu anda 19 tane otel ve tatil köyünü işlettiği, 18 yeni anlaşmanın da imza aşamasında olduğu açıklandı. Şirketin ayrıca, 50 yeni kontrat için de görüşmeleri sürdürdüğü kaydedildi.

IHG'NİN LÜKS PORTFÖYÜNÜN EN TEPESİNDE YER ALACAK

Satın alma ile ilgili açıklama yapa IHG ise, Six Senses'in şirket bünyesine katılmasıyla birlikte IHG'nin lüks segmentteki pozisyonunun güçleneceğini belirtti. Six Senses'in şirktin lüks portföyünde en üstte yer alacağının altını çizen IHG, Regent Hotels & Resorts ve Kimpton Hotels & Restaurants'ı da bünyesine katmıştı. Yeni satın almayla birlikte şirketin lüks segmentteki otel sayısı 400’e, yatak sayısı ise 108 bin yükseldi.

TÜRKİYE'DE DE BİR OTELİ VAR

Six Senses; Tayland’da 3, Vietnam’da 3, Singapur’da 2 ve Şeyseller, Portekiz, Türkiye, Fransa, Umman, Maldivler, Endonezya, Fiji, Çin, Kamboçya ve Bhutan’da birer tane olmak üzere toplam 19 otel işletiyor. Six Senses'in Türkiye'deki oteli, Bodrum'da Six Senses Kaplankaya ismiyle Bodrum'da faaliyet gösteriyor.Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar