Manavgat Aşçılar Derneği :TEŞEKKÜR MESAJI

Manavgat Aşçılar Derneği :TEŞEKKÜR MESAJI
26 Ağustos 10:43 2018

TEŞEKKÜR

Mengen Yöresel Tatlar ve Giyim Kültür Şenliği’nin 1.si Mengen Konak Köy Meydanında yoğun topluluk katılımları ile Tamamlandı.

Türkiye Aşçılar Federasyonu Başkan Yardımcısı, Manavgat Aşçılar Derneği Onursal Başkanı İsmail Karataş Ve Mengen Gentr, Hüseyin Varlık Beraberinde yürütülen Organizasyon Başarı ile tamamlanıp halkın beğenisini kazanmıştır. Emeği geçen kurum ve kuruluşlara İsmail Karataş’ın Teşekkür metni

Çok Kıymetli Misafirlerimiz, Değerli Basın Mensubu Arkadaşlarım.

Kültür şenliğimize Katkılarını esirgemeyen Mengen Kaymakamımız Sayın Hasan Günaydın’a, Mengen Belediyesine, İşlerinin yoğunluğu nedeni ile telefon kadar yakın olan Türkiye Aşçılar Federasyonu Başkanım Sayın Zeki Açıköz ‘e her gün beraber olduğumuz Muhtarlar dernek Başkanım Sayın Ali            yiğit’e ve İlçelerimizi tek tek gezen Maddi ve manevi desteğini esirgemeyen İl Genel Meclisi Üyesi Sayın Zeki Ozulluoğluna, Mengen sevdalısı Tarım araçlarında bize kapılarını sonuna kadar açan Sayın Nihat Gündez Bey efendiye, Sayın Rehber Bakliyata,Sayın Sefer Öztürk Beyefendiye Sayın Om-nur Beyefendiye,Desteklerini esirgemeyen yol arkadaşlarıma ne kadar teşekkür etsem azdır. Bizler hiçbir zaman geçmişimizi unutmamız gerekir.

Yöresel Tatlar ve Giyim Kültür Şenliğimizin Olgunlaşıp bu güne getirmemize sebep olan Mengen Sevdalısı Hüseyin Varlık’a, Mengen Yöresel giysilerimizin önderi olan ve kültürel mirasımızı yaşatmak adına maddi beklentileri bir yana bırakarak zor şartlarda atalarından devraldığı bu mirası göz nuru ile nakış nakış işleyerek bugünlere taşınmasına vesile olan Sayın Sabri ve Hazin Yılmaz’a ve beraberinde Leyla Aydoğan’a Gökçesu Beldemizden değerli Hocam Bedriye Demirbaş’a Pazarköy Beldemizden çok kıymetli hocamız Nuran Bayramoğlu’na sonsuz teşekkür ederim.

Giyim-kuşam gelenekleri, her toplumda kültürün önemli unsurlarından biridir.

Değişen ve gelişen dünyada yaşanan şartlar, moda, teknolojik gelişmeler gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak giyim kültürüne ait unsurlarda da değişiklikler olmaktadır.

Anadolu'da bazı yörelerde geleneksel kıyafetler güncelliğini korumaktadır ancak bazı yörelerde günlük yaşamın bir parçası olmaktan çıkmıştır ve gelecek kuşaklara devredilmek üzere sandıklarda muhafaza edilmektedir.

Amaç olarak; Bizler böyle bir kültürümüzü genç kuşaklara anlatıp, nesilden nesile yaşatmak istiyoruz.

Bu bağlamda her yıl kültürel mirasımızı yaşatmak adına geniş kapsamlı hazırlanarak yurt içinde yaygınlaştırmak, tanıtım amaçlı olarak. Devam ettirmek daha da geniş kapsamlı olarak hedefimize ulaşmak istiyoruz yeter ’ki sizler bizlerin yanında olun.

Katılımınız bizleri çok mutlu etti sizlere saygı ve sevgilerimi sunar,  iyi eğlenceler dilerim sağ olun var olun.

 Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar