Marmaris teki oteli Melih Gökçek in oğlu mu satın aldı?

Marmaris\'teki oteli Melih Gökçek\'in oğlu mu satın aldı?
02 Haziran 11:46 2019

Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, Marmaris'te kayyum idaresinde bulunan Angels Peninsula Otelini Melih Gökçek'in oğlu Osman Gökçek'in aldığına dair iddialar olduğunu yazdı.

 

 

Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, FETÖ/PDY'nin kasası olduğu için TMSF'ye devredilen İpek Grubu'na ait Peninsula Otelin Osman Gökçek'e satıldığına ilişkin iddialar olduğunu yazdı.

Kayyumdan sonra adı 'Angel's Marmaris Hotel' olarak değiştirilerek 'İslami otel konseptine geçen tesisin yıllık 7.5 milyon TL'ye kiralanmak istendiğini belirten Ağırel, ''Fakat bu fiyata kiracı çıkmayınca otel, "helal" konseptiyle hizmet vermeyi sürdürdü. Ultra lüks tesis, U4 Gayrimenkul aracılığıyla geçen 11 Şubat'ta internet üzerinden 230 milyon Euro'ya satışa çıkartıldı.'' diye yazdı.

Ağırel, yazısının devamında şu iddiaları gündeme getirdi:

''Evet otel satıldı.

Otel yetkilileri ile telefonda görüştüm.

Otelin işletmesini Tuğra Makine ve Jeoloji diye bir firma yapıyor.

Sahibi Durali Akpınar. Durali Akpınar kim? Kimi kaynaklara göre Söğüt İnşaat'ın Genel Müdürü, kimi kaynaklara göre Söğüt İnşaat Yönetim kurulu Başkanı.

Ticaret Sicil Gazetesi'nde böyle bir bilgi yok. Söğüt İnşaatı aradım Durali Akpınar ile görüşmek istedim. Toplantıda olduğunu dönüş yapacaklarını söylediler ancak yazı baskıya girene kadar herhangi bir geri dönüş olmadı.

Otel ile ilgili biraz çalışma yaptım. Marmaris'te oteli bilen tanıdıklarım Ankara plakalı birçok aracın otelde olduğunu ve otel sahibinin Osman Gökçek olduğunu söylediler. Tabii resmi bir bilgi değil. İddia bu. İddiayı sormak için her ne kadar Osman beyi arasam da telefonlarıma yanıt vermedi. Yanıt hakkı bu köşede her zaman saklıdır.''Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar