MasterChef Türkiye yarışmacıları belli oldu mu? MasterChef 2020 yarışmacıları kim olacak? İlk turu geçenler…

24 Temmuz 11:06 2020

 

TV8’in ilgiyle takip edilen ve 2020’nin MasterChef’in belirleyecek yarışma yeni sezonuna geçtiğimiz Cuma günü başladı. Binlerce başvuru arasından seçilen yarışmacı adayları, MasterChef Türkiye ilk turunda değerli şefler Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna’dan geçerli oy almak için mutfak hünerlerini sergiliyor. Başvuru rekorları kıran MasterChef Türkiye 2020’de son altı yarışmacı kimler olacak merakla bekleniyor. İlk turda yarışmacıların ilk hedefi en az iki evet oyu almak ve önlüğü kapmak. Sonrasında ise ikinci turda düellolar sonrasında ise MasterChef 2020 yarışmacıları arasına adlarını yazdırmak… İşte MasterChef Türkiye ilk turu geçen yarışmacılar…

MASTERCHEF 1. BÖLÜMDE TURU GEÇENLER

Veysel Yaşar - 25 yaşında - Fizik öğretmeni. Diyarbakır'dan geliyor. 12-13 yaşlarında mutfakta çıraklık yapmış. Fıstıklı çiğ köfte dolması yaptığı ilk turda Danilo Şef ve Somer Şefin verdikleri evet oyları ile sonraki tura geçti.

Umut Çakan, Diş hekimi ve aynı zamanda bir üniversitede öğretim görevlisi. Aslen Edirneli. Yarışmaya İstanbul'dan katılıyor. Mehmet Şef, Danilo Şef'in verdiği evet oyları ile bir üst tura çıktı.

Dilara Türüt, 19 yaşında. Aşçı. Kara lahanaya sarılı hamsili suşi yaptı. Dilara Türüt, tüm şeflerden evet alarak sonraki tura geçmeyi başardı.

Merve Beyaz, 35 yaşında. İşletmeci. Kuzu etinde küşleme yaparak şansını denediği MasterChef'te Mehmet Şef hayır derken Danilo Şef ve Somer Şef'in evet oyları ile üst tura çıktı.

Berk İlter, 20 yaşında. Aşçı. General Tso's Chicken yaptığı MasterChef 2020'de tüm şeflerin evet oyunu alarak üst tura çıktı.

Soykan Aşkın, 38 yaşında. Elektrik mühendisi. Adını kendi koyduğunu söylediği Anadolu Triosu adlı bir yemekle şeflerin karşısına çıktı. Bu yemekle tüm şeflerden evet oyu alarak üst tura çıktı.

Burcu Ünal, 34 yaşında. Aşçı. Çin mantısı yaptığı MasterChef 2020'de üç şefin evet oyları ile üst tura çıkmayı başardı.

Yurdagül Can, 52 yaşında. Aşçı. İstanbul'dan katıldığı MasterChef'te Sinop Mantısı yaptığı ilk turda Danilo şef ve Somer Şef'in evet oyları ile sonraki tura geçti.

Mohammed Ayad, 26 yaşında. Foto Model. Geçen sene katılıp ilk turda elenen yarışmacı, bu sefer şeflerin onayını almayı başardı ve üst tura çıktı.

Hazal Taşbek, 25 yaşında. Oyuncu. MasterChef Türkiye 2020'de üç şeften evet alarak önlüğü kazandı ve üst tura çıktı.

Berna Karahaliloğlu, 30 yaşında. İnsan Kaynakları Uzmanı. siyah sarımsak püreli, zerdeçal soslu levrek yaparak şeflerin karşısına çıktı. Danilo şef ve Somer Şef'in evet oyları ile üçlü düello turuna çıkmayı başardı.

Walison Fonseca, 34 yaşında. Aktör. Brezilyalı yarışmacı, MasterChef Türkiye'de Mehmet Şef ile Danilo Şef'in evet oyları ile üst tura çıktı.

Beste Yener, 22 yaşında. Gastronomi. Levrek pilaki yaptığı MasterChef'te Danilo şef ve Somer şefin evet oyları ile üst tura çıktı.

Oktay Uğur, 27 yaşında. Aşçı ve pizza ustası. Masterchef'te Danilo şef ve Mehmet şeften evet oyu almayı başardı. Böylece bir üst tura çıktı.

Ebru Has, 28 yaşında. Aşçı. Yarışmaya Balıkesir'den katılıyor. Tüm şeflerin evet oyunu almayı başaran yarışmacı, MasterChef'te üçlü düello turuna çıkmayı başardı.

Rezzan Atan, 28 yaşında ve yarışmaya Mersin’den katılıyor. Rezzan Atan, Mehmet Şef ile Somer Şef’in evet oyları sonucunda sonraki tura geçmeyi başardı.

MASTERCHEF 2. BÖLÜMDE TURU GEÇENLER

Kayhan Özekin, 33 yaşında. Garson. Şeflerden iki evet oyu alan Kayhan Özekin, MasterChef Türkiye 2020'de üst tura çıkmayı başardı.

Sefa Okyay Kılıç, 24 yaşında. Aşçı. MasterChef Türkiye'ye erik soslu bademli somon füme yaptığı ilk turda  3 evet oyu alan yarışmacı, MasterChef Türkiye 2020'de üst tura çıkmayı başardı.

Eylem Gür, 25 yaşında ve hemşire. Eylem Gür, anneannesinin tarifi ile yaptığı çöp şiş ve yanında kabak cacık ile ilk turda Mehmet şef ve Danilo şefin evet oylarını almayı başardı ve üst tura çıktı.

Sedat Tuncer, 32 yaşında. Aşçı. Borbulan soslu levrek yaptığı ilk turda üç evet oyu alan yarışmacı, MasterChef Türkiye 2020'de üst tura çıkmayı başardı.

Gülşah Suna, 28 yaşında at antrenörü. Geçen sene ilk turda elendiği MasterChef'te bu sefer Danilo şef ve Mehmet şeften evet oyu almayı başardı. Böylece ikinci tura geçti.

Selin Aydın, 29 yaşında.  Fesleğenli peynirli zeytinyağlı ızgara patlıcan yaptığı ilk turda Mehmet şef ve Somer Şef'ten evet oyu aldı. Böylece üçlü düello turuna çıktı.

Aykan Aykaç, 26 yaşında. Çiftçi. Kuzu Küşlemesi yaptığı ilk turda üç evet oyu alan yarışmacı, MasterChef'te ikinci tura geçmeyi başardı.

Asiye Karakoç, 42 yaşında. Zihinsel engelliler öğretmeni. Kayseri Yağlaması yaptığı ilk turda Danilo şef ve Somer Şef'ten evet oyu alarak sonraki tura çıktı.

Gamze Günalp, 25 yaşında. Öğrenci ve pasta şefi. MasterChef Türkiye'de Somer Şef ve Mehmet Şef'in evet oylarını alarak sonraki tura geçti.

Mehmet Gökçeöz, 39 yaşında. Müşteri yöneticisi. Somer şefe benzerliği ile dikkat çeken yarışmacı, Danilo şeften hayır oldu. Fakat Mehmet şef ve Somer şefin evet oyları ile üst tura çıktı.

Barbaros Yoloğlu, 26 yaşında. Aşçı. MasterChef Türkiye ilk turunda özel sosuyla hazırladığı levrek ile Danilo şef ve Somer şeften evet oyu alarak üst tura çıktı.

Tanya Kilityalı, 25 yaşında. Öğretim Görevlisi. Yarışmaya Kıbrıs'tan katılan yarışmacının yöresel malzemeler ile yaptığı yemek sunumu sonrasında üç şefin evet oyunu almayı başardı ve üst tura çıktı.

Hasan Aktaş, 23 yaşında. Öğrenci ve pasta şefi. Somer şef ile Mehmet şefin evet oyunu alarak sonraki tura geçmeyi başardı.

MASTERCHEF TÜRKİYE'DE 3. BÖLÜMDE TURU GEÇENLER

Gizem Çoban, 25 yaşında. Aşçı. Gizem Çoban, ilk turda vişne sosu ile havuç püreli kontrfile hazırladı. Bu turda Mehmet şef ve Danilo şeften evet oyları alarak ikinci tura geçmeyi başardı.

Mert Medetoğulları, 23 yaşında. Nörofizyoloji teknikeri. MasterChef Türkiye'ye katılan Mert Medetoğulları, kapya biber yatağında tavuk yemeği ile ilk turda Danilo şef,  ve Somer Şef'ten evet oyu almayı başardı. İki evet oyu ile MasterChef 2020'de üst tura çıkmayı başardı.

Ayyüce Kamit, 24 yaşında. MasterChef Türkiye'ye katılan Ayyüce Kamit, ilk turda Danilo şef, Mehmet Şef ve Somer Şef'ten evet oyu almayı başardı. Üç evet oyu ile MasterChef 2020'de üst tura çıkmayı başardı.

Kerim Efecioğlu, 47 yaşında ve seyyar satıcılık yapıyor. Kerim Efecioğlu, dana Arnavut ciğeri yaptığı MasterChef ilk turunda Mehmet şeften hayır oyu aldı. Fakat Somer şef ve Danilo şeften oyu alarak üst tura çıkmayı başardı.

Alican Barut, 30 yaşında. İşletmeci. Alican Barut, hazırladığı soslu bonfile ve yanında ısırgan otlu salata ile MasterChef Türkiye'de Somer Şef ile Mehmet Şef'ten evet oyları aldı ve sonraki tura geçmeyi başardı.

Deniz Aktuğ, 27 yaşında. Deniz Aktuğ, hazırladığı küflü peynirli ve pırasalı midye tarifi ile MasterChef Türkiye'de Somer Şef ile Danilo Şef'ten evet oyları aldı ve sonraki tura geçmeyi başardı. Deniz Aktuğ, önlüğünü Acun Ilıcalı'dan aldı.

Can Güngör, 23 yaşında ve öğrenci. Can Güngör, hazırladığı fish and chips ile MasterChef Türkiye'de Mehmet şef ve Somer Şef'ten evet oyu aldı ve sonraki tura geçmeyi başardı.

Çağla Levent, 31 yaşında. Ev hanımı. Çağla Levent, hazırladığı tatlı patates üzerinde ahtapot ile MasterChef Türkiye'de üç şeften evet oyu aldı ve sonraki tura geçmeyi başardı.

Zafer Gür, 29 yaşında ve mesleği aşçılık. Zafer Gür, ilk turda Alinazik kebabı hazırladı. Bu turda Mehmet şef ile Danilo şeften aldığı iki evet oyu sonrasında turu geçmeyi başardı.

Fatma Koç, 34 yaşında. Fatma Koç, ilk turda Tonya yöresine ait Malahto hazırladı. Bu turda üç şefin evet oyunu alarak ikinci tura geçmeyi başardı.

Kayhan Özekin, 33 yaşında. MasterChef Türkiye'ye tortilla ekmeği yaptığı ilk turda Mehmet şef evet - Danilo şef evet - Somer Şef hayır oyu aldı. Şeflerden iki evet oyu alan Kayhan Özekin, MasterChef Türkiye 2020'de üst tura çıkmayı başardı.

MASTERCHEF TÜRKİYE 4. BÖLÜMDE TURU GEÇENLER

Ayla Sönmez, 45 yaşında. Öğretmen. Ayla Sönmez, sıcak ajvar yatağında dana şaşlık yaparak çıktığı MasterChef 2020 ilk turunda şeflerden üç evet oyu alarak sonraki tura geçmeyi başardı.

Ermancan Gözüm, 26 yaşında. Ermancan Gözüm, restoranında müşterilerine sunduğu kokoreçin farklı bir versiyonu ile şeflerin karşısına çıktı. Somer Şef ve Mehmet Şef’in evet oyları ile sonraki tura geçti.

Deniz Mutlu, 26 yaşında. Psikolog. Deniz Mutlu, balıklı domates dolması Somer şef ile Danilo şefin evet oyları ile sonraki tura geçti.

Sinan Başkurt, 18 yaşında. Aşçı. Karnabaharlı kaya levreği ve şeflerin sorduğu geçen sezona dair sorularına doğru cevaplar veren Sinan Başkurt, üç şeften de evet oyu aldı ve sonraki tura geçti.

Emre Aykaç, 23 yaşında. Tarih öğretmeni. Dana bonfileden şaşlık kebabı yaparak ilk turda şeflerin karşısına çıktı. Emre Aykaç, Danilo şef ve Mehmet şeften aldığı evet oyları ile üst tura çıktı.

Didem Devay, 26 yaşında. İnşaat mühendisi. Didem Devay, taze sebzeli levrek sarması hazırlayarak şeflerin karşısına çıktı. İlk turda hazırladığı bu yemek için Danilo şef ve Mehmet şeften evet oyu aldı. Böylece de MasterChef Türkiye’de sonraki tura geçti.

Necip Ertal, 25 yaşında. Aşçı. Necip Ertal, Uzak Doğu’dan Taylan mutfağına ait bir yemek ile ilk turda şansını denedi. Bu denemesi karşılığında Danilo şef ile Somer şeften evet oyu aldı. Böylece üst tura çıktı.

Erdoğan Cem, 31 yaşında. İşletmeci. Erdoğan Cem, beef sote ve soğan piyaz yaparak ilk turda şeflerin karşısına çıktı. Mehmet Şef ve Somer Şef, yapılan yemekteki yaratıcılık ve etlerin kıvamını beğendiği söyledi ve evet oyu verdiler. Böylece Erdoğan Cem, üst tura çıktı.

Ege Pakalın, 27 yaşında. Aşçı. Ege Pakalın, kalamar hazırlayarak çıktığı ilk turda şeflerin beğenisini kazandı. Üç şeften evet oyu alan yarışmacı, üst tura çıkmayı başardı.

Yakup Can Sıtacı, 22 yaşında. Basketbol antrenörü. Yakup Can Sıtacı, ıspanaklı ve kajulu pesto sos üzerine somon hazırlayarak MasterChef Türkiye’de jürinin karşısına çıktı. Şeflerin tadımı sonrasında Somer şef ve Danilo şefin evet oyunu alarak bir üst tura, üçlü düellolara çıkmayı başardı.

Aleyna Mızrak, 18 yaşında. Öğrenci. Aleyna Mızrak, kendi tarifi olan sütte pişmiş levrek yaptı. Şeflerin tadımı sonrasında üç şefin evet oyunu almayı başardı ve böylece üst tura çıktı.

Emir Elidemir, 26 yaşında. Aşçı. Kendi yorumunu kattığı barbun yemeği ile şeflerin karşısına çıkan Emir Elidemir, üç jüri üyesinden evet oyu almayı başardı. Böylece MasterChef Türkiye'de sonraki tura çıktı.

Duygu Acarsoy, 35 yaşında. Eğitmen şef. Sıcak sebzeli bir yatak üstünde portakallı kapari soslu balık yaptı.  MasterChef Türkiye'de Somer şef ve Danilo şeften eve oyu alan Duygu Acarsoy, ikinci tura geçmeyi başardı.

Mehmet Metehan Karahan, 23 yaşında. Komi. Mehmet Metehan Karahan'ın çalıştığı restorandaki şefi Vanlı olduğu için yarışmada Van yöresine ait Keledoş yemeğini ona bir teşekkür mahiyetinde yaptığını söyledi. Yemeğin tadımı sonrasında Mehmet şef ve Somer şeften evet oyu alarak üst tura çıktı. Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar