McDonald s, 24 Ekim i Çalışan Takdir Günü ilan etti:

McDonald's, 24 Ekim'i Çalışan Takdir Günü ilan etti:
09 Kasım 19:42 2020

McDonald's, 24 Ekim'i Çalışan Takdir Günü ilan etti:

 

Seninle çalışmak gibisi yok!

 

 

Tarih 24 Ekim 1986... McDonald's Türkiye, İstanbul Taksim Meydanı'nda ilk restoranını açtı. Bu aynı zamanda Türkiye'nin de içinde bulunduğu Ortadoğu/Afrika bölgesinde açılan ilk restorandı. McDonald's bu anlamlı güne yeni bir anlam daha kattı ve 24 Ekim'i Ortadoğu/Afrika bölgesi için 'Çalışan Takdir Günü' olarak ilan ederek sürpriz bir kutlama gerçekleştirdi.

 

İnsan odaklı yönetim anlayışı kapsamında bugüne kadar pek çok uygulamayı hayata geçiren McDonald's, 'Çalışan Takdir Günü' ile ekip arkadaşlarının her zaman yanında olduğunu bir kez daha gösterdi. McDonald's'ın özveri ve gayretle işini yapan çalışanlarına teşekkürün bir göstergesi olan ve sektörde ilk olma özelliği taşıyan kutlama için hazırlıklar günler öncesinden başladı.

 

İnsan Kaynakları tarafından yürütülen hazırlıklara eğitim, operasyon, satınalma ve pazarlama departmanları da destek verdi. 'Çalışan Takdir Günü'nde restoran müdürleri, ekip arkadaşlarına ilk olarak hediyelerini takdim etti. Çalışanların ismine özel teşekkür mektubunun yer aldığı hediye paketinde "Seninle çalışmak gibisi yok" yazılı bir kupa ve Çalışan Takdir Günü rozeti verildi. Restoranlara asılan posterler ve dijital ekranlardaki mesajların yanı sıra gün boyu "İşini tutku ile yapan tüm çalışanlarımızın McDonald's çalışan takdir gününü sizlerin de alkışları ile hep beraber kutluyoruz" anonsu yapıldı. Böylece McDonald's ziyaretçileri kutlamalara ortak oldu, alkışlarla destek verdi.

 

McDonald's çalışanları da kendileri için hazırlanan bu özel günde yaşadıkları mutluluğu sosyal medyada paylaşarak McDonalds'a teşekkür etti.

 

 

Türkiye'de McDonald's

'BrandZ En Değerli 100 Küresel Marka' çalışmasına göre dünyanın en değerli 9'uncu markası olan ve Türkiye'de ilk restoranını 1986 yılında açan McDonald's, 2005 yılından bu yana Anadolu Grubu (Anadolu Endüstri Holding) çatısı altında faaliyet göstermektedir. McDonald's, bugün yaklaşık 255 restoranı ve 6000 civarında çalışanı ile yılda 100 milyon kişiye hizmet vermektedir. McDonald's, sunduğu ürün ve hizmetlerin %98'ini Türkiye'de üretim yapan tedarikçilerden temin etmektedir.

 

McDonald's Çocuk Vakfı Hakkında
1974 yılında ABD'de kurulan günümüzde 64 ülkede faaliyet gösteren RMHC'nin (Ronald McDonald House Charities) bir uzantısı olarak Türkiye'de 2001 yılında faaliyete geçen McDonald's Çocuk Vakfı'nın misyonu, çocukların sağlığı ve mutluluğu için projeler gerçekleştirmektir. McDonald's Çocuk Vakfı, bu misyon çerçevesinde bugüne kadar 25 yerleşim merkezindeki 29 sağlık kuruluşunda 51 proje gerçekleştirmiştir. Bu projelerden yararlanan çocuk sayısı 250 bin'e yaklaşmış ve Vakfa 2 milyon doların üzerinde ayni ve nakdi bağış yapılmıştır.

McDonald's Çocuk Vakfı 2012 yılında gerçekleştirilen Şişli Etfal Hastanesi Gelişimsel Pediatri Servisi'nin inşa ve teşrifi projesi ile RMHC'nin en prestijli ödüllerini kazandı. Şişli Etfal Hastanesi Gelişimsel Pediatri Servisi Projesi kendi kategorisinde 'En İyi Proje' ödülünü alırken, RMHC'nin en büyük ödülü olan Kim Hill seyirci ödülüne layık görüldü.

  Etiketler


Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar