Obezite yanıtı: 500 e yakın yemek olunca

Obezite yanıtı: 500’e yakın yemek olunca
21 Aralık 21:22 2019

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Sağlık Bakanlığı’nın obezitede Türkiye ortalamasının üstünde olan Gaziantep’le ilgili “Porsiyonlar küçültülsün” çağrısına, dün Twitter hesabından Hürriyet’in haberini etiketleyerek “500’e yakın yemeğe sahip, UNESCO tarafından tescilli bir mutfağa sahip dünyanın birkaç kentinden biri olmanın sonuçları işte” karşılığını verdi.

Şahin’in tweet’ine çok sayıda da yorum geldi. Başkan Şahin, tweetine gülümseme emojisiyle yapılan “Bursa’dan yazıyorum Sayın Başkanım. Allah aşkına Antep’e gelip de nasıl az yiyebileceğimizi de tarif edebilir misiniz? Bence imkânsız” yorumuna da gülümseme emojisiyle “Size katılıyorum. Bence de imkânsız” karşılığını verdi. Sağlık Bakanlığı’nın “porsiyonların küçültülmesi” önerisiyle ilgili konuştuğumuz Şahin bakın neler söyledi:

“Obeziteyle ilgili yapılması gerekeni çalıştık. Yemeklerin içindeki özellikle kırmızıbiber gibi baharatlar metabolizmayı hızlandırıp zayıflatıyor. Bunlar bilimsel olarak da kanıtlanmış. Gaziantep’te kebapların dışında 500 çeşit de sulu yemek var. Bu sulu yemeklerde de yine Antep’e özgü zayıflatacak şifalı bitkiler bulunuyor. Zahter, karkın gibi baharatlar şifa veriyor. Antep’e özgü beş bitkisel içeceğimiz var. Bunlar da detoks etkisiyle zayıflatıyor.Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar