Otellerin akıl almaz restoran oyunu!

Otellerin akıl almaz restoran oyunu!
17 Şubat 22:04 2021

Normal şartlarda yalnızca konaklama yapan müşterisine hizmet vermesi gereken bazı otellerin restoranlarını dışarıdan gelen müşteriye de açtığı ortaya çıktı.

Yaklaşık 2 milyon kişinin ekmek yediği yeme-içme sektörü yasakların kalkmasını beklerken, sadece konaklama müşterisine hizmet vermesi gereken bazı otel restoranlarının dışarıdan gelenlere de oda açılmış gibi gösterilerek hizmet vermesi tepkilere neden oluyor.


Gelen müşteriler otelde konaklama yapılmış gibi gösterilerek hizmet alabilirken otellerin restoranlarına girebilmek için nüfus cüzdanı isteniyor. Kimlik fotokopisi alındıktan sonra oda açılmış gibi gösteriliyor ancak herhangi bir oda ücreti talep edilmiyor.


Koronavirüs sürecini en güvenli şekilde atlatmak adına alınan kararlar, bu tür illegal yollar ile aşılmaya çalışılırken yaklaşık 2 milyon kişinin ekmek yediği yeme-içme sektörü dört gözle yasakların kalkmasını bekliyor. Hafta içi saat 21.00’de başlayan sokağa çıkma yasağına da özel şoför ile çözüm bulunmuş durumda. Turizm belgesi bulunan VIP araçlar ile sokağa çıkma yasağı olsa dahi, müşteriler evlerine bırakılabiliyor. Bu işlem için ise müşterilerde ayrı ücret talep ediliyor.


İçişleri Bakanlığı'nın Konaklama Tesislerindeki Restoranlar başlıklı genelgesine göre; yeme-içme yerleri için getirilen kısıtlamalardan istisna tutulan otel ve konaklama tesislerindeki lokanta veya restoranlar sadece konaklama yapan müşterilerine yönelik yemek hizmeti verebiliyor.Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar