Öztiryakiler yurdun dört köşesinde yapılan Gastronomi etkinliklerinde şeflerin yanında olmayı sürdürüyor

Öztiryakiler yurdun dört köşesinde yapılan Gastronomi etkinliklerinde şeflerin yanında olmayı sürdürüyor
24 Mayıs 15:41 2016

Öztiryakiler yurdun dört köşesinde yapılan Gastronomi etkinliklerinde şeflerin yanında olmayı sürdürüyor

 

Endüstriyel mutfak sektörünün Türkiye’deki ilk üretici firmalarından biri olan Öztiryakiler, sektör lideri olmanın getirdiği öncü misyonuyla topluma karşı duyarlı ve sorumluluğunun bilincinde, ulusal  ve uluslararası birçok etkinlik için ana mutfak sponsorluğu üstleniyor.

 

“Ulusal Aşçılık Kampı bir sosyal sorumluluk projesidir”

20- 30 Nisan tarihleri arasında düzenlenen 2. Ulusal Aşçılık Kampı’nın sponsorluğunu üstlenen Öztiryakiler,  “Daha güçlü bir aşçılık için!” sloganı ile yola çıkan Aşçılık Okulu Mezunları Derneği (AŞOMDER) ile birlikte Türkiye’de eğitim veren 42 üniversitenin  “Aşçılık”, “Gastronomi”, “Gastronomi ve Mutfak Sanatları”, “Mutfak Sanatları ve Yönetimi”  programlarında bulunan eğitici ve öğrencileri bir araya getiren bu büyük etkinlikte Mengen Kaymakamlığı, Mengen Belediyesi, Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Mengen Aşçılar Mesleki Teknik Anadolu Lisesi  ile birlikte destekleyenler arasında yer aldı. Öztiryakiler Yön. Kurulu Başkan Yardımcısı Tahsin Öztiryaki konuya ilişkin olarak “Bizim yıllardır yurt içinde ve yurt dışında destek olduğumuz etkinliklerde amacımız mutfağımızı doğru anlatmak, ona hak ettiği değerin verilmesini sağlamak. Bu noktada sizin de destek olmanız Türk mutfağını dünyaya anlatmanız lazım.” dedi. Tahsin Öztiryaki Dünya standartlarında üretim yapan tüm yerli üreticilerin bu anlamda destek beklediklerini belirtti.

 

Tahsin Öztiryaki şeflerin ortak bir noktada buluşarak, gerek kendilerini gerek sektörü geliştirecek faydalı etkinliklerde rol almalarından dolayı mutlu olduğunu, bu doğrultuda karşılık beklemeksizin yapılan bu tarz etkinlikleri sosyal sorumluluk projesi olarak değerlendirdiklerini söyledi.

 

Antalya’dan Bursa’ya, Edirne’den G.Antep’e Yemek Yarışmalarının En Büyük Destekçisi : Öztiryakiler

Mutfak sanatlarına ve gastronomiye ilginin artması ile bu alanlarda yapılan faaliyetler de çeşitlendi.  Yemek yarışmaları, festivaller, paneller gibi sektörün gelişimini ve paylaşım alanı oluşturmayı hedefleyen etkinliklerde sponsor olarak yer alan Öztiryakiler 15-16 Nisan’da Alanya bakliyat yarışmasında yöresel tatların sergilendiği festivalde profesyonel ekipmanlardan oluşan 10 ayrı mutfak kurdu.

 

 

Öztiryakiler yerel tatlar için sponsor oldu

Dünyanın tüm zeytin coğrafyalarını toplantı, panel ve sunumlarla yakınlaştırmayı, ortak sorunlara çözüm için uluslararası köprüler kurmayı hedefleyen ilk Slow Olive etkinliğinin de ana mutfak sponsoru olan Öztiryakiler, Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde 14-17 Nisan tarihlerinde kurduğu mutfaklarda yerel tatların ön plana  çıkarılmasına yönelik yapılan bu özel faaliyete destek oldu.

 

2. Ulusal Gastronomi Festivali’nde Öztiryakiler tercih edildi

Bu yıl ikincisi Bursa’da düzenlenen ve Öztiryakiler’in ana mutfak sponsorluğunu üstlendiği 2.Ulusal Gastronomi Festivali 25-27 Nisan’da çok yoğun katılımla gerçekleştirildi. Lise düzeyi aşçı yemek yarışmacıları, üniversite düzeyi aşçı yemek yarışmacıları, yılın en iyi lisesi, yılın en iyi üniversitesi, engelliler ve ev hanımları kategorilerinde yapıldı. Pizza kategorisinin de olduğu, şeflerin ve öğrencilerin motivasyonunu arttırmayı, yaratıcı bir rekabet ortamında eğlenmeyi ve takım ruhunu yükseltmeyi hedefleyen etkinlikler yoğun ilgi ile izlendi.

 

Gaziantep Gastronomisine Öztiryakiler Desteği

Gaziantep gastronomi turizminin geliştirilmesi amacıyla 29 Nisan-1 Mayıs tarihlerinde yapılan Gaziantep Yemek Yarışması ve 4 Mayıs’ta da yapılan 2. Geleneksel Beynelmilel Gaziantep Yemekleri Yarışması’nda yine uluslararası bir platformda ana mutfak sponsoru olarak yer alan Öztiryakiler Asya, Afrika ve Avrupa'dan ülkemize öğrenim görmek amacıyla gelmiş öğrencilerin Gaziantep yemeklerini uygulamalı olarak yaptıkları mutfakları kurdu. Gastronomi dalında Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü’nün (UNESCO) “Yaratıcı Şehirler Ağı”na dahil edilmeye hak kazanan Gaziantep’te endüstriyel mutfak sektörünün öncü markası olan Öztiryakiler’in kurduğu mutfaklar, hem ulusal hem de uluslararası katılımcıların taktiri ile karşılandı. Basının yoğun ilgi gösterdiği, alanında uzman şefler, üniversitelerin turizm, otelcilik ve aşçılık okullarından öğrencilerin yanı sıra vatandaşların da katılımı ile yapılan yemek yarışması renkli görüntülere sahne oldu. Çeşitli ödüllerin verildiği yemek yarışmalarında; üniversiteler, şefler ve down sendromlu öğrenciler, nineler ve torunlar birbirleri ile yarıştı.

 

 

Trakya Lezzetleri Öztiryakiler mutfaklarında pişti

200’den fazla şef, şef adayı öğrencinin katıldığı 7-8 Mayıs’ta Edirne’de düzenlenen Trakya Yemek Festivali için 8 yarışmacının aynı anda yarışabileceği profesyonel mutfaklar Öztiryakiler tarafından  Deveci Han Kongre ve Kültür Merkezi’ne kuruldu. Çok renkli ve yoğun geçen yarışmalar bölgenin gastronomideki yerine ve yerel lezzetlerine dikkat çekti.Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar