Paris teki Natüristlerin Uğrak Noktası Olan, İnsanların Çıplak Yemek Yediği Restoran Kapanıyor!

Paris\'teki Natüristlerin Uğrak Noktası Olan, İnsanların Çıplak Yemek Yediği Restoran Kapanıyor!
16 Ocak 21:01 2019

Paris'teki restoran, yeterince müşteri bulamayıp kapanacağından dolayı natüristler kara kara düşünmeye başladılar. Fransa'da büyük ses getirerek açılan ve çıplaklık yanlısı insanların sürekli ziyaret ettiği restoranın hikayesini Metro'dan sizler için derledik.

 

''O'naturel'' isimli restoran önümüzdeki ay çıplak misafirlerine kapılarını kapatacak.

Kapanması yaklaşmasına rağmen, restorana gidip, kıyafetlerini çıkarıp, orada istiridye, salyangoz ve kaz ciğeri yiyen insanlardan güzel yorumlar gelmeye devam ediyor.

Restoranın sahipleri olan ikiz kardeşler Mike ve Stephane Saada, mali sıkıntı yaşadıkları için restoranı kapatmak zorunda olduklarını söyledi.

Mekanda yemek yemek isteyen insanlar için son çağrıda bulundular: ''Şimdi ya da asla! Paris'te son kez çıplak biçimde yemek yemek isteyen insanlar, bu şansı hemen değerlendirmelidirler. Destekçilerimize güveniyoruz. Bu maceraya katılan herkese teşekkür ederiz. İyi anıları ve tanıştığımız güzel insanları her zaman hatırlayacağız.''

 

Paris'in doğusundaki restoran, Kasım 2017'de geniş yankı uyandırarak açıldı.

Cep telefonları, başka insanların fotoğraflarının çekilmesini önlemek için kıyafetler ile birlikte mekanın girişindeki vestiyere bırakılmak zorunda.

Restoran yöneticileri, müşterilere terlik dağıtılırken, müşterilerin %40'ını oluşturan kadınların genellikle topuklu ayakkabılarla oturduğunu söyledi.

 

O’Naturel, natüralizmin beşiği olan Fransa'da bu akımın her zamankinden daha iyi konumda olmasına öncü oldu. Restoran turist bile çekiyordu.

Fransa'da her yıl 4 milyon insan çıplak biçimde tatil yapıyor.

Paris'in en büyük parkında; çıplak stand-up gösterileri, müze ziyaretleri yapıldı. Aktivistler, natüristlere destek vermek için çıplaklık duygularını gizlemediler.

2016 yılında benzer şekilde Londra'da çıplak restoran The Bunyadi açılmıştı.

Stephane: ''Bizim rolümüz müşterilerimizin rahat olmasını sağlamak. Müşterilerimiz odalarına girdiği zaman diğer insanlar onlara bakıyormuş gibi hissetmesinler diye masalarına oturana kadar onlara eşlik ederiz.'' dedi.

 

Restoranın siyah sandalye örtüleri ve beyaz perdeleri sayesinde müşteriler dışarıdaki meraklı gözlerden korunurlar

Restoranın kapanma haberi Fransız natüristler arasında soğuk hava yaratırken, kampanyaya katılan Cedric Amato restoranın zamanın ötesinde olduğunu söyledi.

''Paris'te çıplaklık yanlısı insanların bir yıl boyunca birlik sağlaması için biraz erken olabilir. Orada birçok kez yemek yedim ve hepsi birbirinden güzeldi. Mekan bir yerleşim bölgesinin içerisinde. Havalar ısındığında kullanılabilecek bir terası yok. Restoran 16 Şubat'ta kapılarını müşterilerine kapatacak.''Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar