Restoranların yüzde 85 i iflasın eşiğinde

Restoranların yüzde 85’i iflasın eşiğinde
16 Haziran 17:10 2020

ABD’de bağımsız restoranların yüzde 85’inin iflasın eşiğinde olduğu açıklandı. Ülkede sektörün yüzde 70’ini oluşturan, zincir olmayan restoranlar için alarm zilleri çalıyor. Hazırlanan bir rapora göre, hükümet yeni bir destek paketi hazırlamazsa bağımsız restoranların yüzde 85’i yıl sonuna kadar iflas edecek.

ABD, corona virüs salgınının ne sert vurduğu ülke oldu. Buna rağmen ülke ekonomisi, birçok kesim karşı çıksa da yeniden açıldı. Ayrıca bu süreçte salgının getirdiği krizin etkilerini azaltmak için 3 trilyon dolarlık yardım paketi hazırlandı. Ancak yine de birçok sektör dibe vurdu.

BÜYÜK MARKALARIN KAYNAKLARINA SAHİP DEĞİLLER

Business Insider'da yer alan habere göre, danışmanlık şirketi Compass Lexecon'un hazırladığı rapor, ABD'de bağımsız restoranların yüzde 85'inin yıl sonuna kadar iflas etme tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu ortaya koydu. Ülkede sektörün yüzde 70'ini bağımsız restoranlar oluşturuyor. Bu işletmeler, büyük markalar gibi kriz anında hayatta kalmalarını sağlayacak kurumsal kaynaklara sahip değiller.

Kentucky'deki Atomic Ramen'in sahibi Dan Wu, “Korktuğum şey, küçük lokantaların, kadınlar, göçmenler ya da siyahiler tarafından işletilen yerlerin hayatta kalamaması. Bizlerin, zincir restoranlar gibi sağlam bir altyapımız yok” diye konuştu.

  Etiketler


Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar