Sağlıklı beslenmeye ünlü desteği

Sağlıklı beslenmeye \'ünlü\' desteği
07 Nisan 15:24 2017

TBV Başkanı Erk, "Sağlıklı beslenmenin, özellikle çocuklara anlatılması ve yaşamlarının bir parçası haline getirilmesi, ileride ortaya çıkabilecek birçok hastalığı önleyebilir" dedi.

Türk Böbrek Vakfı (TBV) Başkanı Timur Erk, sağlıklı beslenmenin, özellikle çocuklara anlatılması ve yaşamlarının bir parçası haline getirilmesinin, ileride ortaya çıkabilecek birçok hastalığı önleyeceğini belirtti.
 
Vakıftan yapılan açıklamaya göre, vakfın çalışmalarına kaynak oluşturmak için Erk, Sosyal Komite Başkanı Mukaddes Yamaç ve Selda Topal'ın ev sahipliğinde, Selvi Serttaş'ın desteğiyle etkinlik düzenlendi.
 
Etkinliğe aralarında Gülnur Güneş, Ayşe Azizoğlu, Nilgün Esinli, Zeynep Ilıcalı, Merve Özbey, Şenay Akay, Gül Ergi, Günsel Ülkü, Serap Tibuk, Serap Sarı, Zeynep Toker, Özlem Yıldız, Neylan Vardar, Yelda Güral, Burçak Temizkanoğlu, Sevil Aslan, Ayla Turna ve Esra Öztürk'ün bulunduğu isimler katıldı.
 
Erk, davete katılan isimlere teşekkür ederken, Türkiye'de artan obezitenin önemine işaret etti. Erk, sağlıklı beslenmenin, özellikle çocuklara anlatılmasının ve yaşamlarının bir parçası haline getirilmesinin, ileride ortaya çıkabilecek birçok hastalığı önleyeceğini vurguladı.
 
Yaptıkları bağışlarla vakfa destek olan Sema Güral Sürmeli, Fenerbahçe'nin milli futbolcusu Volkan Şen ve Selin Savaş teşekkür belgesine layık görüldü.
 
Etkinliğe katılanlar, hazırlanan meyve sepetleri ile poz vererek "Sağlıklı nesiller için, sağlıklı beslenin" mesajı verdi.


Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar