ŞEF SERKAN MAVİ TASİGO HOTEL ESKİŞEHİR TERMAL DE...

ŞEF SERKAN MAVİ TASİGO HOTEL ESKİŞEHİR TERMAL\'DE...
24 Ağustos 00:28 2017

ŞEF SERKAN MAVİ TASİGO HOTEL ESKİŞEHİR TERMAL'DE...

 

Şef Serkan Mavi;

A.B.D  ve Europa da bircok gastronomi alanında hotel ve restaurantta görev aldı. Dünyanın en iyi chef   okullarında  Saray mutfağı ve yöresel mutfaklarda  eğitimde verdi . 

 Culinary  Insititute of America California

Johnson & Wales Üniversitesi   North Carolina 

 Fransızca'da Mavi Kurdele anlamına gelen   Le Cordon Bleu     Florida

 French Culinary Institude  New york 

  gibi okullarda eğitimcilerle gastronomi çalışmaları yapmıştır . Dış ülke devlet başkanlarının  NBA  Basket takımlarının yemek programında görev almıştır.  Zincir otellerde ve zincir restaurantlarda Gastronomi  Mutfak danışmanlığı  bu görevi halen devam etmektedir. Yurt içinde 5  yurtdışında 4 dünya markası olan 5 yıldızlı  zincir hoteller de açılış yapmıştır .

 

mutfakhaber.net ailesi olarak şefimize yeni görevinde başarılar dileriz.

TASİGO HOTEL ;

TASIGO Eskişehir, 2014 senesinde Eskişehir'in Odunpazarı bölgesinde, ağaçlık bir arazi içerisine doğaya zarar vermeden ve ağaç konumları dikkate alınarak inşa edildi.

İsmini, Polimeks’in ortaklarının soyadlarının ilk hecelerinin birleşiminden alan TASIGO Eskişehir, bir Spa ve wellness merkezi ile bunu çevreleyen konaklama ve toplantı ünitelerinden oluşuyor. Toplam 41 bin metrekare alan üzerine projelendirilen tesis, Odunpazarı'nın yöresel mimarisi ve tarihi dokusunun çağdaş bir yorumu olarak tasarlandı. Arazinin jeotermal özelliğinden maksimum yararlanmak amacıyla toprağa gömülü olarak planlanan 3.500 m2 büyüklüğündeki Spa ve wellness merkezi, teras üzerine yerleştirilmiş kubbeler yoluyla doğal olarak aydınlatılıyor.

Eskişehir'in panoramik manzarasına hakim olan otelde 164 oda bulunuyor. Tesiste ayrıca 1.400 m2 büyüklüğünde konferans alanı, çok amaçlı salonlar ve 975 m2 büyüklüğündeki kolonsuz balo salonu, yüzme havuzları, çocuk kulübü, bar ve restoranlar, açık ve kapalı otopark alanları mevcut.

TÜRKMENİSTAN'DAKİ OTELCİLİK TECRÜBELERİNİ TASİGO'YA AKTARACAK

Polimeks’in Türkmenistan’daki otel işletmeciliği tecrübesi, 2013’te 90 milyon dolarlık yatırımla Awaza Bölgesi’nin ilk marinası Yelken Yat Kulübü projesi ile başladı. Polimeks, Hazar Denizi kıyısında yaklaşık 1 kilometrelik sahil şeridine sahip olan tesisi kendi işletiyor.

Kurulduğu 1995 yılından bu yana geçen 21 yıllık sürede Türkmenistan’da 134 projeye imza atan Polimeks’in Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ta inşasını üstlendiği ve yakın zamanda yapımı tamamlanacak olan Olimpiyat Kompleksi, şirketin en büyük projeleri arasında yerini alıyor. 2017 Asya Salon ve Uzakdoğu Dövüş Sanatları Oyunları'na da (AIMAG 2017) ev sahipliği yapacak olan kompleks, global spor organizasyonlarına uygun çok yönlü yapı ve tesislerinden oluşuyor. Olimpiyat Kompleksi’ndebiri 450, diğeri 800 yatak kapasiteli iki otel de bulunuyor.Emoji İle Değerlendir

2 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

10 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

2 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar