Sef Yunus Emre Aydin :Marea da zaman nasil geciyor?

Sef Yunus Emre Aydin :Marea da zaman nasil geciyor?
23 Şubat 01:03 2021

Marea'dan Yönetici Sef Yunus Emre Aydın, Akdeniz sahilinde bir kasaba olan Marmaris'ten geliyor. Mutfak kariyerine 17 yıl önce, aşçının bir siren çağrısı onu mutfağa götürdüğünde başladı; Deniz mahsullerine olan sevgisi ve deneyimi, restoranda her kıyı İtalya temalı yemeğinde tadılabilir.

 

Kariyerinizde sizi bugün olduğunuz aşçı olarak şekillendiren bazı anlar nelerdir?

Kariyerimde çok şanslıydım; Dünyayı gezdim ve pek çok harika insanla çalıştım. Göze çarpan ana anlardan biri, 2013 yılında Michael White ile birlikte İstanbul Morini'de kendisiyle birlikte çalıştığım şef pozisyonunu almaya karar verdiğimde olacaktı. Kariyerimdeki en iyi (ve en zor) deneyimlerden biriydi ve beni bugün olduğum yere getirdi.

 

Marea Dubai'de yemek yerken ne bekleyebiliriz?

Marea'da kalite, tazelik ve tutarlılığa odaklanıyoruz. Dünyanın her yerinden sadece en iyi deniz ürünlerini ve ürünleri tedarik ediyoruz; makarnalarımızın tamamı günlük el yapımıdır. Marea'da hayatın anlarını yükseltmeyi seviyoruz ve müşterilerin Dubai'nin ve bu konuda dünyanın sunduğu en iyi yiyeceklerden bazılarıyla kendilerini şımartmasını istiyoruz.

 

Marea Dubai ve NYC mekanı arasındaki temel farklar nelerdir?

New York Marea ve Marea DIFC ile ilgili harika olan şey, büyük bir aile ve ekip olarak çalışıp bir arada var olmamızdır. Yemeklerimizin kalite kontrolünden, ister NYC ister Dubai şubemizde yemek yiyin, en iyi makarna veya deniz mahsullerini yemenizi sağlamaya kadar. En yüksek standartların her zaman sürdürülmesini sağlamak için hepimiz birbirimizle çok yakın çalışıyoruz.

 

Evde yemek yapmayı en sevdiğin şey nedir?

Herhangi bir şefe sorun, evde yeterince yemek yapmadığını söyleyecektir. Favori yemeğim yok ama ailem için kahvaltı yapmayı ve onlarla kaliteli zaman geçirmeyi seviyorum.

 

Günlük

08: 00'de: Uyanıyorum ve espressomu alıyorum.

 

8:30 am: Günlük egzersiz seansım için binamdaki spor salonuna gidiyorum.

 

09:30: Kendime taze sıkılmış portakal suyu hazırlıyorum.

 

9:45 am: Duşa atlıyorum ve sonra işe gidip gelmeye hazırım.

 

10:00: Mutfağıma giriyorum, herkesi selamladığınızdan emin olun. Sabah ekibiyle hızlı bir brifing, günlük hazırlanan sos ve stokların test edilmesi. Marea, en iyi ve en taze makarnalardan bazılarına sahiptir; Garganelli, glütensiz makarna seçeneklerinden gnocchi ve gnocchetti'ye kadar her gün el işçiliği yapıyoruz, menümüzde varsa o sabah el yapımıydı.

 

Daha sonra hem yerel hem de dünyanın her yerinden temin edilen taze ürünlerin sipariş durumlarını satın alma ekibimle kontrol ediyorum; sadece ekibin yorulmadan aradığı en iyi ürünleri sipariş ediyor ve sunuyoruz.  

 

11am: Marea genel müdürü ile hızlı bir kahve molası veriyorum ve günlük operasyonları tartışıyoruz.

 

11:30: Öğle yemeği servisine hazır olduğumuzdan emin oluyorum. Makarnamız dahil her bir ürün her sabah taze olarak elle hazırlanır.

 

12:00: Öğle yemeği servisi başlıyor ve sevimli müşterilerimizi ağırlamaya hazırız. "Özel öğle yemeğimiz" son derece popülerdir; Dünyanın dört bir yanından misafirlerin tatmak için hem Dubai hem de Marea NYC'de seyahat ettiği en ünlü yemeklerimizden bazılarını içeren 3 servisli bir set menü.

 

3:00: Öğle yemeği telaşımızın ardından satın alma ekibimizle oturup sipariş durumlarımızı takip ediyorum. Marea, uluslararası deniz ürünleri pazarının özünü yakaladığından, Kanarya Adaları'ndan levrek, ABD'den deniz tarağı, Gillardeau İstiridye, Kanada'dan canlı ıstakoz, Fransa'dan çipura, İspanya'dan ton balığı, taze gibi özel, taze ve kaliteli ürünler sağladığımızı garanti ediyoruz. diğerlerinin yanı sıra Fransa'dan istiridye ve Norveç'ten somon; Marea restoranını deniz ürünleri meraklıları için mutlak bir cennet yapan da budur.

 

4:30: E-postalarıma ve günlük raporumu kontrol ediyorum.

 

5:30: Bu benim sakin zamanım, ekibimizle oturup akşam yemeğinin tadını çıkaracağım.

 

18:00: Ekiple hızlı bir brifingimiz var ve akşam yemeği servisine hazır olduğumuzdan emin oluyorum.

 

18:15: Akşam yemeği servisi için kurulumun 19: 00'a kadar çalışmaya hazır hale getirilmesi.

 

18:45: Servis öncesi yemeklerin günlük tadımı.

 

19:00 - 01:00: Ekibimizle akşam yemeği servisinin tadını çıkarmak ve yemek ve servisimizle kalıcı anılar yarattığımızdan emin olmak.

 

11:30: Herhangi bir gereksinim varsa, mutfağı kapatmak üzereyken ekiple kontrol edin. Ardından, standartlarımızı iyileştirmek için misafirlerden veya personelden herhangi bir geri bildirim gelmesi durumunda ekiple takip ediyorum.Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar