Skalite Ödülleri sahiplerini buldu

Skalite Ödülleri sahiplerini buldu
29 Kasım 11:37 2017

Turizm sektörünün otel, acente, havayolu, kongre merkezi, vb. tüm dallarının profesyonellerini çatısı altında toplayan Skal International İstanbul Kulübü Skalite Ödülleri Wyndham Grand İstanbul Levent Hotel’de yapılan törenle sahiplerini buldu.

82 yıllık geçmişiyle dünyanın en köklü sivil toplum örgütlerinden biri olan Skal International’in 90 ülkedeki yapılanması içinde en büyük kulübü olan Skal International İstanbul Kulübü’nün düzenlediği bu özel geceye Skal İstanbul Kulübü üyeleri, Skal Türkiye Federasyon Yönetim Kurulu üyeleri, Skal Türkiye Bölge Başkanları, Geçmiş dönem Dünya Başkanları Salih Çene ve Hülya Aslantaş, TUROB Başkanı Timur Bayındır, TUMAF Başkanı Yalçın Manav, TUYED Yönetim Kurulu Üyesi Kerem Köfteoğlu, Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Mersin Sanayi ve Ticaret odası Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Asut ve turizm sektörü kanaat önderleri katıldı.

Bu seneki Skalite’in konsepti ‘Her Şey’e Rağmen’ olarak belirlendi. Kriterlere uygun olan kurum ve kişiler kendilerini aday gösterdikleri gibi; Skal üyelerinin de bu kriterlere uygun aday belirlemeleri istendi. İstanbul Skal Kulübü Yönetim Kurulu ve Skal İstanbul Kulübü geçmiş dönem Başkanlarından oluşan jüri tarafından gerçekleşen ön elemeden sonra, finale kalan adayların oylaması Skal üyeleri tarafından Skalite 2017 gecesinde canlı olarak yapıldı.

Nebil Birgi’nin sunuculuğunu, Murat Ali Aydın’ın sanat yönetmenliğini, KM Events Kurucu Başkanı Meltem Tepeler’in organizasyonunu yaptığı geceye işitme engelliler dans ve ritm atölyesi projeleri gerçekleştiren So Türkiye, Özel Olimpiyatlar organizasyonu ayrıca Samsun’da yapılan 23. İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları açılışında da sahne alan Deaf Dance Academy küçük bir bale ve ritim gösterisi ile yer aldı. Geceye Deaf Dance Academy’nin Kurucusu ve Sanat Yönetmeni Salim Sinar da katıldı.

Bu yıl ilk defa interaktif olarak gerçekleşen ödül töreni sırasında sahne alan ‘Türkiye’nin ilk Dans Eden Orkestrası’ Jukebox Orkestra da yine seyircilerin keypadlerle seçtiği şarkıları canlı olarak seslendirdi.

Bu yılki 2017 Skalite Ödüllerinin Platin Sponsoru MNG Airlines, Altın Sponsorları ise Çelebi Hava Servisi A.Ş. ve Diversey olurken, Hizmet Sponsorları ise Bersay İletişim Grubu, Wyndham Grand İstanbul Levent, KM Events, Murat Ali Aydın, SparklebyMarche, İltek İletişim Tanıtım Hizmetleri A.Ş., Staras Teknik ve Görüntü Sistemi, Es Müzik, Çizgi Medya, IDA Consulting ve Pamukkale Şarapları olarak yer aldı.

Skalite 2017 Skal İstanbul Kulübü Özel Ödülü Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü Turkey Home Projesine verildi. Ödül Turkey Home Proje Koordinatörü Nuraydın Arıkan takdim edildi.

Skalite 2017 Jüri Özel Ödülü içinde bulunulan zorlu dönemde herşeye rağmen ülkemize güvenmeyi hiç bırakmayan, bu dönemde İstanbul’daki otellerine bir yenisini ekleyen, Küçükyalı ve Sapanca’da iki yatırıma daha imza atan ve ‘Her Şey’e Rağmen’ Türkiye’nin Dünya’nın en önemli ülkelerinden bir olduğuna, Türk markalarının yurtdışında da yaygınlaşması gerektiğine inanan Elite World Hotels’e verildi. Ödülü Elite World Hotels Genel Müdürü Ünsal Işık aldı.

Diversey Özel Ödülü, bu yıl Antalya’ya 7.  Hoteli’ni açma girişimciliğini gösteren, herşeye rağmen, çevreyi koruma adına sürdürülebilirlik kavramını destekleyen grup Stone Group’a verildi. Ödülü Stone Group Royal Seginus Yönetim Kurulu Üyesi Gizem Taş aldı.

Uluslararası Skal Dernekleri Federasyonu Özel Ödülü Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muharrem Tuna’ya verildi.

Bu yıl 20.’si düzenlenen 2017 Skalite Ödül töreniyle ilgili olarak Bahar Birinci, “Öncelikle bu seneki konseptimizle ilgili bir kez daha bilgi vermek istiyorum. Bu yıl ‘Her Şey’e Rağmen’ dedik. Son iki seneden fazladır Türkiye’de turizm çok yara aldı. Ancak ‘Her Şey’e Rağmen’ bazı kişi ve kurumlar yatırımları ve faaliyetleri ile hiç yılmadan kahramanca büyük işlere imza attılar. Biz de bu sene Skalite Ödülleri için onlara seslendik ve adaylarımızı onların içinden belirledik” diye konuştu.

2017 Skalite Ödülleri

ULUSLARARASI SKAL FEDERASYONU ÖZEL ÖDÜLÜ 

GAZİ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM GÖREVLİSİ PROF.DR. MUHARREM TUNA                                                              

İSTANBUL SKAL KULÜBÜ ÖZEL ÖDÜLÜ

T.C KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI TANITMA MÜDÜRLÜĞÜ TURKEY HOME PROJESİ                                                     

SKALİTE 2017 JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ (YERLİ OTEL YATIRIMCILIĞI VE İŞLETMECİLİĞİ)

ELİT WORLD HOTELS 

SKALİTE 2017 KATEGORİ ÖDÜLLERİ        

ULUSLARARASI OTEL YATIRIMCILIĞI VE İŞLETMECİLİĞİ

HILTON WORLWIDE

ŞEHİR OTELİ      

WYNDAM GRAND İSTANBUL LEVENT

KONGRE VE MICE ORGANİZASYONU

TEAMCON 

SEYAHAT ACENTASI

SETUR SERVİS TURİSTİK A.Ş   

TURİZME YENİLİK KATANLAR   

ERKANSAS CITY- CHALETEN OTEL 

TÜRKİYEYİ TANITICI ETKİNLİKLER

INFLOW SUMMIT 

TURİZME KATKIDA BULUNAN SANATSAL FAALİYETLER

TASARIM TOM TOM SOKAKTA 

TURİZMİ TEŞVİK EDEN YAYINLAR

AYRICALIKLI ROTALAR (SAFFET EMRE TONGUÇ)

BÖLGE ÖDÜLLERİ           

ANKARA SKAL KULÜBÜ - ERIMTAN ARKEOLOJİ VE SANAT MÜZESİ 

İZMİR SKAL KULÜBÜ - REHBER AYÇA KESKİN                                                 

BURSA SKAL KULÜBÜ - ALMİRA HOTEL THERMAL SPA & CONVENTION CENTER

ANTALYA SKAL KULÜBÜ - BİOMÜHENDİS HÜSEYİN ÇAĞLAR İNCE                                                 

MARMARİS SKAL KULÜBÜ - JULIAN HOTELS                                                                 

FETHİYE SKAL KULÜBÜ - ONUR UGAN                                                               

KAPADOKYA SKAL KULÜBÜ-SALOMON ULTRA TRAIL CAPPADOCIA                                       

ALANYA SKAL KULÜBÜ- ALANYA BELEDİYESİ                                                                             

ÇUKUROVA KULÜBÜ-MERSİN SANAYİ VE TİCARET ODASI 

ESKİŞEHİR SKAL KULÜBÜ-ESKİŞEHİR TİCARET ODASI 

KONYA SKAL KULÜBÜ -ARAF HOTEL                                                                         

KARADENİZ SKAL KULÜBÜ- ESKİ SPOR BAKANI YENİ DÖNEM SAMSUN MİLLETVEKİLİ AKİF ÇAĞATAY KILIÇ 

TROIA SKAL KULÜBÜ- HAMPTON BY HILTON CANAKKALE GALLIPOLI       Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar