Şubelerini kapatan ünlü marka, otelini de devretti

Şubelerini kapatan ünlü marka, otelini de devretti
06 Ocak 22:29 2020

1970'te İstanbul Caddebostan'da küçük bir lokanta olarak kurulan Sahan'ın ilk şubesi 1984'de şimdiki sahibi Tahir Tekin Öztan tarafından Plajyolu'nda açıldı. Para’da yer alan habere göre; firma, yeme içme sektöründe Türkiye'de birçok yeniliğin ilk uygulayıcısı oldu.

50 yıllık tarihinde, bugün sıradan gibi görünen fakat uygulandığı dönem için ilk olan pek çok atılım gerçekleştirdi. Restoranlarda bulaşık makinesinin kullanımı, fotoselli musluklar, otomatik kapılar, motorlu taşıtlarla paket servis bu yeniliklerden sadece birkaçı.

Şube sayısı hızla arttı, otel 2013'te hizmete girdi

Sahan'ın genç ve yenilikçi bir işletmecisinin olması, büyümeyi ve gelişmeyi de beraberinde getirdi. 1992'de Acıbadem Sahan, 1994'de Suadiye Sahan, 2003'te Ataşehir Sahan Vega, 2009'da Gaziantep'in tarihi hanlarından olan Şirehan ve Yemişhan Sahan bünyesine katıldı ve Sahan Restaurant açıldı. 2013'te ise, Şirehan Otel hizmete girdi.

Son olarak 2014'te Sahan Kurtköy şubesi açılmıştı. Ancak köklü marka ile ilgili son günlerde küçülme haberleri geliyor. İstanbul'da Acıbadem ve Bağdat Caddesi şubelerinin kapandığıda, gelen haberler arasında. Gaziantep'teki Şirehan içinde açılan Sahan da kapanmış. Otel de başka bir işletmeciye devredilmiş.Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar