TAFED : KAMUOYUNA DUYURULUR..!!!

TAFED : KAMUOYUNA DUYURULUR..!!!
21 Mart 20:14 2020

KAMUOYUNA DUYURULUR..!!!

Bütün dünyayı ve ülkemizi de saran korona virüs (COVİD -19) tehdidi başta turizm sektörü olmak üzere bütün sektörleri olumsuz yönde etkilemiştir.
 
Özellikle Sektörümüzde  açılmak üzere olan otellerin bu dönemde açılmaması ,Açılan otellerinde kapanmak zorunda kalmasıyla birlikte   Mevsimlik olarak çalışan ve aktif olarak çalışanların da işlerini askıya alınmak zorunda kalınması Turizm çalışanlarını ve turizm in olmasa olmaz beyaz kelebekleri Aşçılarımız çok zor duruma düşürmüştür..
Türkiye Aşçılar federasyonu olaraktan Turizm bakanlığı'ndaki yetkililerle bu konu görüşülüp işsiz kalan Sektör çalışanlarının Turizm Bakanlığı'nın açıklayacağı ek paketten yararlanmalar ile ilgili görüşmeler yapılmış,Rapor sunulmuş ve Temaslar sürdürmeye devam etmektedir
 
 Temennimiz turizm sektöründe  çalışanların beklentilerinin karşılanmasıdır..
Sayın Cumhurbaşkanımız  Recep Tayyip Erdoğan ve bakanlarımızın açıkladığı önlem paketleri,sektektörleri bir nebze rahat ettirmekle birlikte Turizm çalışanlarının ve meslek taşlarımızın beklentilerini maalesef ki karşılamamaktadır..
Sayın Turizm bakanımız turizm sektörünün sorunlarını bilen ve yıllardır krizlerle birlikte kendi otellerini de yöneten ve bu anlamda bizleri en çok anlayan kişi olması vasfı ile açıklanan ek paketler de turizm çalışanlarının özellikle bu zor süreçte yaşadıkları sorunlara destek olması gerektiğini düşünüyor ve temenni ediyoruz.
Sektörümüzden kalifiye personellerin azalıp kaybolmasını istemiyoruz, ilerleyen günlerde normalleşme süreci ile birlikte meslektaşlarımızın yok olup gitmesini istemiyoruz.
Bizler turizmin en yoğun olduğu zamanlarda iş verenin ve üst kademelerin yokluğunu, çalışanlara profesyonelce belli etmeden işlerimizi aksatmadan mesleğimizi icra ettik,işverenlerden de bu zor günlerde personellerine sahip çıkacaklarından hiç süphemiz yoktur..Bugün Barut otelleri yönetim kurulu kararınca Bütün çalışanların evlerinde süreci atlatırken  maaşlarında ödenecek olması sektörümüzde bir çok işverene örnek olacaktır,Şahsım ve kurumumuz adına teşekkür ediyorum..
Ümit ediyoruz ki;bu zorlu günler bitecek ve ülkemizde çok güzel günler yaşanacaktır..
Türkiye Aşçılar Federasyonunu
Turizm çalışanlarının ve meslektaşlarımızın her zaman yanında olacaktır..
Birlikten kuvvet doğar
Kandilimiz mübarek olsun
Türkiye Aşçılar Federasyonu
Yönetim Kurulu Adına

Zeki AÇIKÖZEmoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar