TAFED: YAŞASIN ANADOLU / 15-18 Ocak 2020

TAFED: YAŞASIN ANADOLU / 15-18 Ocak 2020
11 Ocak 14:04 2020

YAŞASIN ANADOLU!

Bir cennet parçasıdır Anadolu;  taşı, toprağı, havası, suyu, birliği, beraberliği…

İnsanın insana sevgisi, saygısı, sadakati ve merhametiyle namütenahi (sonsuz) bir güzelliktir Anadolu.

Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED) olarak, Türk mutfağını ve Anadolu yemeklerini dünyaya tanıtmayı kendimize görev edindik. Gelenekten geleceğe, ninelerimizden annelerimize, annelerimizden bizlere geçen eşsiz Anadolu Mutfak kültürünü biz de gelecek nesillerimize tutkuyla aktarmayı hedefliyoruz.

Bu bağlamda 15-18 Ocak 2020 tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilecek 27.Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı ile 31. Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı’na “YAŞASIN ANADOLU” temasıyla katılım göstereceğiz. Antalya Gastronomi ve Eğitimciler Birliği Derneği (AGEB)’nin desteğiyle gerçekleştirilecek Yaşasın Anadolu konsepti, Türkiye’nin en büyük aşçı buluşması olacak.

TAFED’e bağlı 35 dernek, 1500 konuk şef ve yaklaşık 5000 profesyonel şefin katılım göstereceği organizasyonumuz, şimdiden büyük ses getirdi. Yerli ve milli üretime yönelik bir farkındalık yaratmayı amaçlayan organizasyonumuzla, yerli tohumculuğun benimsenmesi, yerli firma güçlü marka imajının yerleştirilmesi, coğrafi işaretli ürünlerin benimsenmesi ve geliştirilmesi, Anadolu topraklarının hareket kazanması gibi konulara destek olmayı hedefliyoruz.

Bunun yanı sıra özellikle gastronomi sektöründe yetişen gençlerimizin Anadolu topraklarını tanımasına, yerel ürünlerden yapılan yemekleri benimsemesine ve geliştirmesine katkı sağlamayı istediğimiz organizasyonumuzla, ülkenin her yerinden gelen şeflerin kaynaşmasını da amaçladık.

KARDEŞLİK SOFRALARI KURULUCAK

Organizasyonumuz kapsamında, Türkiye'nin her yerinden gelen derneklerimiz “Medeniyet Kardeşliği Buluşması Sofrası” kuracak. Süryani, Kafkas, Balkan, Ege ve Karadeniz yemekleri yapılarak, organizasyona katılım gösteren misafirlere ikram edilecek. Aynı zamanda, derneklerimiz tarafından yemeklerin hikayeleri anlatılacak.

7 bölgemizden gelen aşçılarımızın kendi bölgelerine ait yöresel lezzetlerini yapacağı organizasyonumuzda, coğrafi işaretli ürünlerin tanıtımı yapılacak ve konuyla ilgili sempozyum ile seminerler gerçekleştirilecek.

Eğlence ve şovların da yer alacağı organizasyonda, TAFED’e bağlı Milli Takımımız dünyaca ünlü şovlarıyla yenilebilir görsel pastalar yaparak dikkatleri yine üzerlerine çekecek. Ayrıca Türk Milli Takımına genç yeni aşçılar seçilecek.

TÜRKİYE’DEN VE DÜNYADAN MİSAFİRLER

Organizasyonumuz, Türkiye’den ve dünyadan önemli konukları ağırlayacak. Çeşitli illerimizin temsilcileri, kendi yörelerine özgü yemeklerin tanıtımını gerçekleştirecek. Aynı zamanda da Güney Kore, Kosova, Kazakistan, İsviçre, Almanya, Fransa ve İngiltere'den de gastronomi alanında önemli misafirleri konuk edeceğiz.

Gastronomi organizasyonları içinde fark yaratacak olan bu etkinliğimize, sizleri de bekleriz.

 

 

 

 Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

1 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar