TARİHİN SIFIR NOKTASI GÖBEKLİ TEPE TEMALI LEZZETLER

TARİHİN SIFIR NOKTASI GÖBEKLİ TEPE TEMALI LEZZETLER
26 Ekim 14:22 2019
 
TARİHİN SIFIR NOKTASI GÖBEKLİ TEPE TEMALI LEZZETLER
 
Medipol Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanlığı, 17 Ekim'de ressam ve öğretim görevlisi Seval Özcan'ın öncülüğünde "Tarihin Sıfır Noktası Göbekli Tepe Temalı Lezzetler" etkinliği gerçekleştirdi. Sanat Tarihi dersi kapsamında Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencileri, etkinlikte yer aldı. 
 
Medipol Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Öğretim Görevlisi Seval Özcan'ın dersine konuk olan isim Gastronomi Turizm Dernek Başkanı Gürkan Boztepe'ydi. 
 
İnteraktif olarak işlenen derste ressam Seval Özcan, yapılan tüm işlerde sanatçı duyarlılığına ve özgünlüğe dikkat çekti. Derslerde öğrencilerinin sınıf ortamında aldıkları bilgileri pratiğe dökmenin, okudukları bölüm ile ilişkilendirmelerinin önemine değinen Özcan, disiplinlerarası öğretim yaklaşımının önemini de vurguladı. Özcan, bu bağlamda öğrencilerine ilham olup, öncülük etmeye çalıştığını sözlerine ekledi.
 
Gastronomi Turizm Dernegi Başkanı Gürkan Boztepe, Genç GTD konusuyla ilgili bilgilendirdi. İlk kez Medipol Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü 1. sınıf Sanat Tarihi dersi alan öğrencilerine Genç GTD ücretsiz üye olma hakkı tanındı. 2019 Göbeklitepe yılı olması sebebiyle, Sanat Tarihi dersinde yapılan lezzetler çok beğenildi.


Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar