TAŞPAKON HABERLER- 53

TAŞPAKON HABERLER- 53
11 Ekim 13:58 2017

APADER'DEN SOSYAL SORUMLULUK
Taşpakon'a bağlı Akdeniz Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu üyesi Antalya Aşçılar ve Pastacılar Derneği sosyal sorumluluk kapsamında anlamlı bir çalışma gerçekleştirdi. APADER'in kurmuş olduğu Manavgat Eğitim Mutfağı'da gerçekleştirilen ‘’Annelerden Bir Gün’’ isimli etkinlikte engelli 30 öğrenci hem eğlendi hem öğrendi. Yaş pasta yapımını uygulamalı olarak öğrenen engelli öğrenci kardeşlerimiz, Apader üye şeflerinin gözetiminde kendi hazırladıkları pastaları annelerine ikram ettiler. Etkinlik için APADER yönetimine teşekkür eden Antalya Engelsiz Yaşam Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Tutku Yıldız, etkinliğin engelli öğrencilerin öz güvenlerinin artmasını sağladığına dikkat çekti. Bizde üyemiz Apader'e, yönetimine ve üyelerine bu duyarlı davranışlarından ve emeklerinden dolayı teşekkür ederiz.
Taşpakon Genel Sekreterliği

-------------

AŞURE İKRAMLARIMIZ DEVAM EDİYOR
Mübarek Muharrem ayı vesilesi ile Türkiye genelinde üye derneklerimiz ile Aşure ikramlarımıza devam ediyoruz. Taşpakon'a bağlı Karadeniz Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu üyesi Çorum Aşçılar ve Pastacılar Derneği tarafından Çorum halkına Aşure ikramında bulunulmuştur. Emeklerinden dolayı üyemiz Çapder'e, yönetimine ve üyelerine teşekkür ederiz.
Taşpakon Genel Sekreterliği

--------

GELENEKSEL TÜRK MUTFAĞI YEMEK YARIŞMASI TAMAMLANDI
Pursaklar Belediyesi ev sahipliğinde, Taşpakon ve Kadınlar Birliği Platformu iş birliği ile Ankara'da düzenlenen Geleneksel Türk Mutfağı Yemek Yarışması tamamlandı. Düzenlenen tören ile kazananlara ödülleri takdim edildi. Asıl kazananın Türk Mutfağı, yöresel mutfaklar olduğu bu başarılı organizasyon sebebi ile Pursaklar Belediyesi'ne, Kadınlar Birliği Platformu'na ve Taşpakon'a bağlı üye federasyon ve derneklerimiz desteklerinden ve emeklerinden dolayı teşekkür ederiz.
Taşpakon Genel Sekreterliği

------------

KAHRAMANMARAŞ'TA AŞURE YARIŞMASI DÜZENLENDİ
Kahramanmaraş'ta Akmansoy Marketler Zinciri'nin düzenlediği Aşure yarışmasına üyemiz Kahramanmaraş Aşçılar ve Pastacılar Derneği jüri olarak destek vermiştir. Bu vesile ile üyemiz Kahapad'a, yönetimine ve üylerine teşekkür ederiz.
Taşpakon Genel Sekreterliği

----------

ATEŞBAZ-I VELİ AŞÇI DEDE MUTFAK KÜLTÜRÜ GÜNLERİ
Konya’nın merkez Meram İlçe Belediyesi ve Anadolu Halk Mutfağı Derneği iş birliğiyle düzenlenen Ateşbaz-ı Veli Aşçı Dede Mutfak Kültürü Günleri etkinliklerine üyemiz Konya Aşçılar ve Pastacılar Derneği'de katılım göstererek destek vermiştir. Mevlana Türbesi ziyareti ile başlayan etkinlik daha sonra Ateşbaz-ı Veli Türbesi’nde dua edildikten sonra devam etmiştir. Çeşitli ikramlarında yapıldığı etkinlikte vermiş oldukları desteklerden dolayı üyemiz Konapad'a, yönetimine ve üyelerine teşekkür ederiz.
Taşpakon Genel Sekreterliği

------------

TEKAPDER'DEN ZİYARET
Taşpakon'a bağlı Marmara Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu üyesi, Tekirdağ Aşçılar ve Pastacılar Derneği Çorlu Belediye Başkanı Sn.Ünal Baysan'a ziyarette bulunarak Tekapder olarak Çorlu'da yapılabilecek projeler hakkında istişarelerde bulunulmuşlardır. Çorlu Belediyesi olarak Taşpakon'a destek sözü veren Başkan Sn.Ünal Baysan'a ve emeklerinden dolayı üyemiz Tekapder'e, yönetimine ve üyelerine teşekkür ederiz.
Taşpakon Genel Sekreterliği

--------

TAŞPAKON EĞİTİMLER SERİSİ: UŞAK
Taşpakon'a bağlı Ege Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu üyesi Uşak Aşçılar ve Pastacılar Derneği tarafından Uşak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde öğrencilere uygulamalı mutfak eğitimi verilmiştir. Emeklerinden ve desteklerinden dolayı üyemiz Uşapader'e, yönetimine ve üyelerine teşekkür ederiz.
Taşpakon Genel Sekreterliği

--------

UŞAPADER'DEN ZİYARET
Taşpakon'a bağlı, Ege Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu üyesi, Uşak Aşçılar ve Pastacılar Derneği, Uşak Belediye Başkanı Sn. MNurullah Cahan ve Belediye Başkan Yardımcısı Sn.Hüseyin Ufuk Uğur'a ziyarette bulunmuşlardır. Uşak'ta Taşpakon ile iş birliğinde yapılması planlanan etkinliklerin istişare edildiği görüşme vesilesi ile desteklerinden dolayı üyemiz Uşapader'e yönetimine ve üyelerine teşekkür ederiz.

 Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar