TAŞPAKON HABERLER- 57

TAŞPAKON HABERLER- 57
14 Aralık 20:19 2017


KONAPAD'DAN ZİYARET

Taşpakon'a bağlı, İçanadolu Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu üyesi, Konya Aşçılar ve Pastacılar Derneği tarafından Konya Meram Belediye Başkanı Sn.Fatma Toru'ya ziyaret gerçekleştirilmiştir. Ziyaret esnasında yapılan istişareler sonucunda Belediye ve Konapad iş birliğinde
Konya Şehir Tasarım Atölyesi'nde kültürel, Mevlevi ve Osmanlı Mutfağına özgü yöresel yemeklerin sunumu yapılarak tanıtıma katkı sağlanması ve eğitimlerinin verilmesine karar verilmiştir.
Emeklerinden ve desteklerinden dolayı üyemiz Konapad'a, yönetimine ve üyelerine teşekkür ederiz.

Taşpakon Genel Sekreterliği

---------------------------------

ŞANLIURFA'DA YÖRESEL GASTRONOMİ İÇİN DESTEK VERDİK

T.C Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Şanlıurfa Valiliği, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Taşpakon, bağlı federasyonumuz Güdapafed, üyemiz Şanlıurfa Aşçılar ve Pastacılar Derneği, Project Group ve Karacadağ Kalkınma Ajansı iş birliğinde 8-9 Aralık 2017 tarihinde AB ve Türkiye Cumhuriyeti destekli Şanlıurfa Tarihi Yeniden Canlanıyor projesi kapsamında "Gelenek ve Gelecek Şanlıurfa Uluslararası Mutfak Atölyesi" etkinliği düzenlenmiştir. Sektörün birçok önemli ismi bu etkinlik için Şanlıurfa'da bulunmuştur. Şanlıurfa yerel mutfağına ait lezzetler yabancı ve Taşpakon üyesi Türk Şefler tarafından yorumlanmış ve uluslararası medya ile tanıtımı gerçekleşmiştir. En eski medeniyetler beşiği Şanlıurfa'nın gastronomi alanında yapacağı atılımlarda Taşpakon olarak iş birliği içinde yürünmesi adına çok önemli bir başlangıç olan bu etkinlikte desteklerinden dolayı T.C Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımıza, Şanlıurfa Valiliği'ne, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'ne, Karacadağ Kalkınma Ajansı'na, Project Group'a, tüm kişi, kurum ve kuruluşlara, emeklerinden dolayı üyelerimiz Güdapafed ve Şapader'e, yönetimlerine ve üyelerine teşekkür ederiz. Ülkemize, Türk Gastronomisine, camiamıza ve kurumumuza hayırlara vesile olmasını dileriz.

Taşpakon Genel SekreterliğiEmoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar