Tatlılarıyla düşen serotoninizi arttıracak 5 mekân

Tatlılarıyla düşen serotoninizi arttıracak 5 mekân
02 Şubat 13:05 2018

Tatlıyı kim sevmez? Tabii ki herkes sever! Tamam, sağlığımız ve fit vücudumuz için uzak durmaya çalışıyoruz ama özellikle kışın bu soğuk günlerinde sıcak bir içecek ve sohbetin yanına da en iyi gidecek şey o. Bu nedenle aşağıdaki mekânları bir yere not edin…

La Vie en Rose

Yeniköy’ün son zamanlardaki çok hareketli ortamında en güzel pastaları yapan La Vie en Rose, sizi adeta Fransa’da bir kafedeymişsiniz gibi hissettiriyor. Nutella’lı gözlemesi ve Oreo’lu pastaları gerçekten denemeye değer. Eğer sahilde bir yürüyüşten sonra canınız tatlı çektiyse mutlaka uğramalısınız.

Adres: Köybaşı Cad. No:80, Yeniköy, Sarıyer

J’adore Chocolatier

Tatlı neredeyse ben oradayım ve arar bulurum diyorsanız Taksim’in ara sokaklarından birine saklanmış J’adore’u mutlaka keşfetmelisiniz. Vintage dekorasyonu ve burnunuza ulaşır ulaşmaz midenizi gıdıklayan çikolata kokusuyla burası tatlının mabedi gibi. Üstelik sufleden elmalı tarta kadar birçok çeşit tatlıya ulaşmak mümkün.

Adres: İstiklal Cad. Emir Nevruz Sok. No:22, Tünel, Beyoğlu

Laduree

Geçelim Harbiye’ye! Makaron geçmişten bu güne tatlıdan iyi anlayan insanların çok sevdiği tatlılardan biridir. Eğer siz de böyle düşünüyorsanız Laduree’nin makaronlarını mutlaka denemelisiniz. Fransız stilindeki dekorasyonu ve butik görüntüsüyle hem şık hem de bir o kadar lezzetli bir dükkân.

Adres: Harbiye Mahallesi, Abdi İpekçi Caddesi, No 5/1, Şişli

Çikolata Dükkânı

“Anadolu Yakası’nda tatlıyı nerede yiyeceğiz peki?” diye soruyorsanız sizi bu küçücük ama içi dolu fıçıcık dükkâna davet ediyoruz. Moda’da hizmet veren Çikolata Dükkânı’nda kavanoz içinde sunulan, daha görür görmez insanın ağzını sulandıran çikolatalı tatlılar bulunuyor. Özellikle Asuman isimli tatlılarını denemelisiniz.

Adres: Caferağa Mh., Yeni Fikir Sk No:1, Moda, Kadıköy

Savoy Pastanesi

Bu klasik lezzetten bahsetmeden tabii ki konuyu kapatmayacağız. Cihangir’in ve Taksim bölgesinin en eski pastacılarından biri olan Savoy’da klasik milföy pastası ve acıbadem ezmesi gibi efsane tatları bulabilirsiniz.

Adres: Kılıçali Paşa Mh. Sıraselviler Cd No:181, Beyoğlu

Kaynak: Doğan BurdaEmoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar