The Peninsula Galatport a geliyor

The Peninsula Galatport a geliyor
24 Temmuz 08:56 2019

İstanbul Karaköy'deki 1.5 milyar Euro’luk Galataport projesinde ofis ve yeme içme alanlarının kiralamaları başladı. Hürriyet yazarı Jale Özgentürk'ün köşesinde yer alan bilgilere göre projede kruvaziyer gemilerin yanaşacağı liman 2020 martta açılıyor.

177 odalı Peninsula Otel'in ismi asıldı

Dünyada sadece 10 oteli bulunan Peninsula Otel de Galataport hazırlıklarını hızlandırdı. Merkez Han, Karaköy Yolcu İstasyonu, Çinili Han ve Antrepo’dan oluşan dört bina Peninsula Otel için yeniden inşaa ediliyor. Dünyanın en önemli markalarından Peninsula Otel’in ismi de asılmış, dört binasının inşaatı hızla sürüyor. Dünyada 10 adet oteli bulunan Peninsula sadece işletmeci değil yatırımcı olarak burada. 177 odalı otelin açılışının ise yıl sonuna ya da 2021 yılında yapılması bekleniyor.

50'ye yakın gemi rezervasyon yaptı

Galataport projesinde dünyada yeni bir teknikle inşaa edilen 6200 yolcu kapasiteli 3 adet yolcu gemisinin yanaşabileceği kruvaziyer limanı, martta açılıyor. Miami’de yapılan fuardaki görüşmelere göre şimdiden rotalar İstanbul’a çevrilmeye başlandı. 50’ye yakın geminin rezervasyon yaptığı belirtiliyor. Yeme içme mekânları, mağazalar gibi ticari alanların ise Mayıs’ta faaliyete geçeceği belirtiliyor. Bu arada klasik bir AVM mantığının olmayacağı, çok özel marka karmalarının belirleneceği de bilgiler arasında. Galataport; yıllık toplam 25 milyon ziyaretçiyi, mürettebat dahil 1.5 milyon kruvaziyer yolcusunu ve tesis toplamında 7 milyon yabancı ziyaretçiyi ağırlayacak.Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar