Turizmin kalbi İzmir de atacak

Turizmin kalbi İzmir’de atacak
20 Kasım 19:09 2017

Türkiye’nin ve dünyanın farklı bölgelerinin turizm zenginliklerini, yerli ve yabancı turizm yatırımcılarına, acentelere, satın alıcılara ve tatil planı yapmakta olan son tüketicilere göstermeyi hedefleyen Travel Turkey İzmir, Fuarizmir’de gerçekleşecek görüşmelerle birlikte gelecek yıl için umut tazeleyecek.11. Travel Turkey İzmir’in partner ülkesi de Ukrayna olarak belirlendi.

Ukrayna’dan Türkiye’ye 2014 yılında 657 bin, 2015 yılında ise 706 bin 551 kişi gelirken, 2016 yılında turist sayısı bir milyon 45 bin oldu. Travel Turkey İzmir Fuarı ile birlikte 2018 yılında turist sayısının daha da artması bekleniyor. Ayrıca katılımcılar arasında yapılacak ikili görüşmelerle birlikte ticari anlaşmaların da geliştirilmesi hedefleniyor.

Travel Turkey İzmir’in partner ili ise Nevşehir. Tarihi ve doğal değerlere sahip olan Nevşehir’in, bölgesindeki otel ve acentaları, turizm alternatiflerini profesyonellere tanıtacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İZFAŞ ve TÜRSAB ortaklığında düzenlenen fuar, yeni ürün ve hizmetleri tanıtırken, yeni işbirliği anlaşmalarına da zemin oluşturacak.

Her yıl gerçekleştirilen Alım Heyetleri Programı ile Travel Turkey İzmir, dünyanın dört bir yanından gelen turizm sektörü temsilcileri ve satın alma heyetlerini, katılımcı firmalar ile bu yıl da buluşturmaya devam edecek. 10. Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi’nde 52 ülkeden 179 yabancı, 518 yerli satın alıcı katılımcı firmalar ile fuar boyunca 7 bin 160 bire bir görüşme yapmıştı.

AMAÇ TURİZME  KATKI

Fuar kapsamında, Turizm Ulaşım Özel Bölümü’nde, çok sayıda firma, turizm taşımacılığına yönelik en çok ilgi çeken ve çıkaracağı yeni modellerini sergileyecek. Ulaşım Özel Bölümü’nde amaç ise, belediyeler, ticaret odaları gibi çeşitli kamu kurumları, tur operatörleri, acenta sahipleri ve otel yetkilileri ile bir araya gelmesi,  yapılacak anlaşmalarla ticaret hacminin büyümesi ve turizm sektörüne katkı sağlanması.Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar