Türkiye’nin ilk çikolata kaplı aracı!

Türkiye’nin ilk çikolata kaplı aracı!
20 Mayıs 01:46 2017

Ankara Congresium’da bu yıl ilki 18-21 Mayıs 2017 tarihlerinde gerçekleştirilen Ankara Kahve ve Çikolata Festivali’nde, Türkiye’nin ilk gerçek boyutlu çikolata kaplı araç heykeli de sergileniyor.

Bu yıl 18-21 Mayıs 2017 tarihlerinde Ankara Congresium’da ilki gerçekleştirilen Ankara Kahve ve Çikolata Festivali, “2 Tat 5 Duyu” sloganıyla kahve ve çikolataseverleri bir araya getirdi. Congresium GL events ev sahipliğinde düzenlenen festival; atölye çalışmaları, seminer ve konferanslarla sosyal niteliğinin yanı sıra birçok sektörü de bir araya getirdi.

“Bir Başka” konseptiyle Türkiye pazarında yeni bir dönemin kapılarını aralayan Ford, Ankara Kahve ve Çikolata Festivali kapsamında Yeni Ford Kuga’nın gerçek boyutlu çikolata heykeli ile ziyaretçilere unutamayacakları bir deneyim yaşatıyor.

Çikolata heykeltraşı 3 haftada yaptı

Çikolata heykeltraşı Yiğit Zeyneloğlu’nun 3 haftalık çalışması sonucu oluşturulan Yeni Ford Kuga çikolata araç heykeli, (CNC) Bilgisayar Sayımlı Yönetim sistemiyle özel gazlar ve lazer ışınları kullanılarak yapıldı.

Türkiye’de daha önce hiç denenmiş bir yöntemle 3 hafta boyunca süren özel bir çalışma sonucu yapılan Yeni Ford Kuga çikolata araç heykeli için toplam 65 kg bitter çikolata ve 65 kg saf kakao yağı kullanıldı.

8 kat çikolata kaplama yapıldı

Çikolata ve kakao yağları, özel bir uygulama olan temperleme yöntemiyle eritildi. Eritilen bu karışım sonrasında püskürtme yapılarak, önceden hazırlanmış strafor modele uygulandı. Sadece püskürtme işlemi 3 gün boyunca 58 saat süren heykelin strafor modeline tam 8 kez çikolata kaplama işlemi yapıldı.

Ankara Congresium’daki Ankara Kahve ve Çikolata Festivali’nde sergilenen Yeni Kuga, Ford standında 21 Mayıs Pazar gününe kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar