ULAF DUYURU !... AŞÇILAR KAVGALI MI?

AŞÇILAR KAVGALI MI?
25 Ağustos 20:39 2019

                                                                      AŞÇILAR KAVGALI MI?

Geçtiğimiz günlerde TAFED başkanının sektör medyası ve kendi  fb sayfalarında ortaya attığı akıl almaz iddialar bir kez daha göstermiştir ki, aşçıları temsil ettiğini zanneden 1-2 kişi yüzünden kamu oyuna yansıyan görüntü aşçıların kavgasıdır.

Zira,tafed başkanı bir komplonun tam da merkezine oturarak yine Ulusal Aşçılar Federasyonu’na vicdan ve insaf dışı iftiralara aracılık etmekten  çekinmemiştir.

Her zaman “Aşçı” odaklı  çalışan ULAF,basit düzeysiz komplolara,tehditlere,iftiralara büyük projelerle cevap vermiş, meslektaşları karalamak değil, onure etmek için çabalamıştır.

Tafed başkanın çeşitli platformlarda dile getirdiği USTALARA VE MESLEĞE SATGI ANITI ile ilgili iddialar tamamen gerçek dışıdır. Bu iddialara kamuoyunun aydınlanması için  birkaç madde ile cevap verelim.:

1-Tafed başkanı Dünya’nın en büyük aşçı heykeli olan(12.5 metre)USTALARA VE MESLEĞE SAYGI ANITI yapan kişinin bu işten dolayı alacakları olduğunu iddia etmekte, hatta bundan dolayı bu şahsın kendisine geldiğini iddia etmektedir.

2-Anıtın amelelik kısmını yapan şahısın sözde alacağı için yanlışlıkla tafed e gitme ihtimali hiç yoktur. Şahıs bizleri de tafed başkanını da gayet iyi tanımaktadır.

3-Anıtın amelelik kısmını yapan şahısın işin yapılmasından doğan ödemeleri son kuruşuna kadar elden teslim edilmiş ve elden aldığına dair belgeyi kendisi kaşe ve imzasıyla bizlere teslim etmiştir.

4-Söz konusu şahısın tüm alacaklarını bizlerden tahsil ettiğine dair tüm resmi belgeler halen klasörlerimizde mevcuttur.

5-Tafed başkanı bu iddialar karşısında bizleri arayarak işin aslını sormak yerine iftira kampanyası yapmayı tercih etmiştir.

6-Sözkonusu şahıs sözde alacağı için 4 yıl (dört yıl)boyunca neden hiçbir hukuki süreç başlatmamıştır?

7-Söz konusu şahıs 4 yıl boyunca hiçbir hukuki süreç başlatmamışken neden Dünya’nın en uzun mangal rekoru etkinliğimizde,34.Aşçılık festivalinde bu asılsız iddiaları ortaya atmıştır?

8-Bu komplo, hem başarımızı gölgelemek hem de kendi genel kurulunu toparlamak için birilerine bir taşla iki kuş vurma fırsatı mı vermektedir.? Bu noktada Tafedi’i meslektaşları, kurumları karalamak yerine meslek saygınlığı için çalışanlara destek olmaya çağırıyoruz.

Sözü uzatmadan şu bilgiyi kamu oyuyla paylaşalım;

Ulusal Aşçılar Federasyonu gerçek dışı iddialar ve sosyal medya yayını için avukatımız aracılığı ile hukuki süreci başlatmıştır. Bunun takipçisi olacağımızı herkesin bilmesini isteriz.

Evet…En baştaki sorumuzu tekrar soralım; aşçılar neden kavgalı?

Bunun cevabını değerli kamuoyunun ve saygıdeğer meslektaşlarımın vicdanlarına bırakıyor saygılarımı sunuyorum.

              Aziz Melik Altundağ

Ulusal Aşçılar Federasyonu Başkanı

 

 

 Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

1 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar