Ünlü şef Danilo dan mutfak tüyoları

Ünlü şef Danilo\'dan mutfak tüyoları
02 Aralık 20:49 2019

Kısa video platformu TikTok, "mutfaksırları" etiketiyle gerçekleştirdiği kampanyada kullanıcılarını mutfakta yaratıcılıklarını sergilemeye davet etti. Büyük ilgi gören kampanya bu zamana kadar 140 milyondan fazla görüntülenme aldı. Platformun içerik üreticileri Şeyda Aydın, Güneş Gül ve Mini Türk Mutfağı hesabının kurucularından Burcu Aydın´ın da katıldığı workshopta Danilo Zanna İtalyan mutfağının vazgeçilmez lezzeti pizzayı pek çok malzemeyle yeniden yorumlayarak sundu. Kullanıcılarla mutfağa giren Danilo, domatesli ve burrata peynirli, humuslu, trüf mantarlı, labneli, manda süt mozerallalı farklı lezzetlerde birçok pizza çeşidinin tariflerini paylaştı. Mini Türk Mutfağı hesabının kurucusu Burcu Aydın da hazırladığı minyatür pizzayla Danilo Zanna´ya eşlik etti. Tarifler hazırlanırken platformun kullanımı kolay video çekme ve düzenleme yöntemleriyle çeşitli videolar çeken Danilo Zanna ve içerik üreticileri bu anları video platformu üzerinden takipçileriyle paylaştı.

 

DANİLO'NUN MUTFAK SIRLARI 

Etkinlikte mutfağa dair ipuçları da paylaşan Danilo Zanna mutfakta güzel yemekler yapmak için en önemli püf noktanın sevdikleriniz için sevgiyle yemek yapmak ve kullanılan malzemeler olduğunu belirtti. 

  • Yemek yaparken en sık kullanılan ürün soğandır ve soğan yandığı zaman mutlaka çöpe atılmalıdır. Biraz yandı, fark etmez denilmemeli
  • Yemeklerin lezzetli olması için mevsim meyveleri ve sebzeleri kullanılmalı.
  • Haftada bir kere kendiniz için yemek yapın. Ben bir gün mutlaka kendim için yemek yapar ve yerim. Bu da bana büyük mutluluk veriyor.
  • Deniz ürünlerini dondurulmuş kullanmamaya özen göstermeliyiz.
  • Et ve balığı ise kesilmiş halde almamalıyız. Kuşbaşı, antrikot, fleto balık gibi ürünleri bütün halde kendiniz kesin. Çünkü eti ne kadar keserseniz bakteri üretme ihtimali o kadar yükseliyor.
  • Yumurta beyazını çırparken kar gibi olması için genellikle tuz atılıyor ancak bu çok yanlış. Tuz, bilinenin aksine su moleküllerini öldürerek kabarmayı engelliyor. Bunun için ise en iyi yöntem limon. Birkaç damla limon, asitli yapısı sayesinde yumurta beyazının çok güzel kabarmasını ve kıvam almasını sağlıyor.
  • Makarna yaparken suyuna yağ koymayın. Makarnanın suyuna yağ koymanız hiç bir işe yaramıyor yağ suyun üzerine çıkıyor ve suya kötü bir tat veriyor. Tuzu ise su kaynadıktan sonra koymalısınız.
  • Antep fıstığını kesinlikle mikserden geçirmemelisiniz. Eğer toz halinde kullanmak istiyorsanız direkt toz olarak satılan halini almalısınız. 

Danilo Zanna, sözlerine şöyle devam etti: 

"Mutfakta birçok ürün ve malzeme ile çalışıyoruz. Aşçılık gibi sonu olmayan ve sürekli gelişen bir meslekte ancak bu malzemeleri yaratıcı bir şekilde kullanabilirseniz başarılı olabilirsiniz. Standart yemekleri bile yaparken yaratıcılığımızı kullanarak fark yaratabiliriz. Klasik yemekleri yeni malzemeler ve tekniklerle kreatif bir bakış açısıyla yorumlamaya çalışıyoruz. TikTok da içerisinde yaratıcı ve kreatif paylaşımlar bulunan bir platform. Ayrıca herkesin kendini ait hissedeceği yaratıcılığını ve hayal gücünü rahatlıkla ifade edebileceği çeşitlendirilmiş bir yer. Platform bu kampanyayla kullanıcılarını mutfak ipuçlarını ve püf noktalarını paylaşmaları için ilham veriyor. Bu kısa videolar mutfak ipuçlarını öğrenmek için harika bir yol."Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

1 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar