Ünlü şef uçak yemeklerine savaş açtı

Ünlü şef uçak yemeklerine savaş açtı
07 Nisan 22:54 2017

Kitchen Nightmares ve MasterChef programının yıldızı ünlü İngiliz şef Gordon Ramsay uçakta servis edilen yemekleri yemek bir yana yanından dahi geçmeyeceğini söyledi.

Londra Heathrow Havalimanı'nda Plane Food isimli bir restoran sahibi ve Singapore Airlines eski yemek danışmanı olmasına rağmen ünlü İngiliz şef Gordon Ramsay uçakta servis edilen yemeklere elini dahi sürmediğini açıkladı.

 

Bir internet sitesine verdiği röportajda uçakta servis edilen yemekleri asla yemeyeceğini söyleyen Gordon Ramsay hava yolu şirketleri için 10 yıl çalıştığını ve uçak içinde servis edilen yemeklerin nereden geldiğini, nereye gittiğini ve servis edilmeden önce ne kadar süre bekletildiğini çok iyi bildiğini söyledi.

Gordon Ramsay uçağa binmeden önce havalimanlarında bulunan hazır yemek dükkanları ya da şarap barlarından süslü yemekler sipariş ettiğini ifade etti.

Gordon Ramsay en çok sevdiği yemeğin İtalyan eti, bir bardak şarap, elma ve armut dilimleri ve parmesan peyniri olduğunu belirtti.

Gordon Ramsay aslında uçak yemekleri eleştirilerine yabancı bir isim değil.

Ünlü İngiliz şef Gordon Ramsay'ın Londra Heathrow Havalimanı'nda bulunan Plane Food adlı restoranı geçtiğimiz yıl ünlü seyahat sitesi TripAdvisor'da 750 kişi tarafından ortalama, zayıf ve berbat olarak puanlandırıldığı ve restorana hizmet, yemek ve fiyat başlıklarında olumsuz yorumlar yapıldığı ortaya çıkmıştı.

Hazırlayan: Mehmet Can KömürcüEmoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

1 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar