Ünlü şefler deprem bölgesine koştu! Binlerce kişiye sıcak yemek dağıtıldı.

Ünlü şefler deprem bölgesine koştu! Binlerce kişiye sıcak yemek dağıtıldı.
12 Şubat 08:47 2023

Ünlü şefler deprem bölgesine koştu! Binlerce kişiye sıcak yemek dağıtıldı.

Yunus Emre Akkor da "Gece gündüz çalıyoruz. Ekip arkadaşlarımız çoğaldı. 5-6 bin kişilik yemekler yaptık. Yarın 15 bin sandviç çıkaracağız. 10 binin üzerinde de yemek yapacağız" dedi..

Gece gündüz Yemek yapan şef, zaman zaman da aracına atlayıp pişirdiklerini köylere ulaştırıyor.

 

 

60 BİN KİŞİYE YEMEK YAPTILAR

 

Şef Mehmet Yalçınkaya da ekibiyle birlikte Kahramanmaraş'taydı. Kazanlarda yemek pişiren şefler, enkaz alanlarına dağıtım yaparak gün boyu 60 bin kişiye ulaştı. Yalçınkaya'nın MasterChef yarışmasındaki yarışmacıları da destek verdi. Gaziantep ve Adıyaman'da da ekipler kuruldu. "Durmadan imalata devam" diyen Yalçınkaya, "Enkaz alanında şu anda 2 bin kişiye, toplamda gün boyu 60 bin kişiye ulaştık, çok şükür. Muhteşem bir ekip var burada" dedi.

 

MALATYA’DA MUTFAĞA GİRDİ

 

Şişli Belediyesi’nde koli bantlarken objektife yansıyan Danilo Zanna, buradaki çalışmaları biter bitmez soluğu Malatya’da aldı. İnönü Üniversitesi’nde depremzedeler için yemek yapan İtalyan şefin AHBAP’a da 500 bin lira bağışta bulunduğu öğrenildi. (Deniz BOY)

HER GÜN 1500 SANDVİÇ

Beşiktaş’taki Ruby Restoran deprem bölgesine her gün 1500 sandviç gönderiyor. Restoran, bu yardımın daha uzun süreli olabilmesi için işbirlikçilerden destek beklediğini açıkladı.

5 ŞEHRE DÖNER TEZGÂHI

Serkan Mutlu, Polat Yağcı’nın da desteğiyle Hatay, Adıyaman, Kahramanmaraş, Malatya ve Adıyaman’da döner tezgâhı kurdu. Mutlu, bu noktalarda her gün 5 bin kişiye döner dağıttıklarını açıkladı.

 

Çiğdem Seferoğlu, Hazer Amani ve Umut Karakuş, Elbistan'a gitti. Amani, "Ekibimiz, yardımseverler ve gönüllü aşçılarımızla birlikte çalışıyoruz" diye konuştu..

Bölgeye koşan Masterchef ekibi sıcak yemekler çıkarırken Umut Karakuş, Pınar Taşdemir ve Çiğdem Seferoğlu, deprem mağdurlarına sandviç hazırladı..

KAMPANYA BAŞLATTI

Dünyaca ünlü oyuncu Angelina Jolie, sosyal medya hesabından, Kahramanmaraş merkezli yıkıcı depremlerle ilgili paylaşımda bulundu. Türkiye ve Suriye’deki deprem bölgelerinden fotoğraflar paylaşan Jolie, “Kalbim Suriye ve Türkiye halkıyla birlikte…” ifadelerini kullandı. Ünlü oyuncu, başlattığı yardım kampanyasıyla hayranlarını depremzedeler için bağışta bulunmaya davet etti.

1 GÜNLÜĞÜNE BÜYÜDÜ

48. Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde ‘en iyi çocuk oyuncu’ seçilen Azra Aksu, yardım çalışmalarına katılmak istedi, “Sen küçüksün, olmaz” diyen annesini de “Bir günlüğüne büyüyeyim ne olur” diyerek ikna etti. Azra, Mustafa Kültür Merkezi’nde yaşıtları için çikolatalar ve bisküvilerden oluşan koliler hazırladı: “Annem ve babama çok ısrar ettim beni de götürmeleri için. İyi ki gittim.”

Deprem BÖLGESİNE MORAL ZİYARETİ

Hatay’a giden Sinan Akçıl, küçük depremzede Duru ile şarkılar söyledi, görüntülerini sosyal medyada paylaştı: “Yılın düeti konusu az önce Hatay’da Duru ile kapanmıştır. Yaraları sarma zamanı. Duru ailesi ile çadırkente yerleşmiş ve umut dolu.”

Murat Kekilli, yardım toplama çalışmalarında aktif görev aldı. Şarkıcı, önceki gün de Hatay Kırıkhan'daki Kızılay'ın kurduğu aşevinde depremzedelere çorba dağıttı..

Gamze Özçelik, kurucusu olduğu derneğin AFAD ile koordineli çalıştığını söyledi. Özçelik, kazanların başına geçti, gece boyunca depremzedelere yemek dağıttı..

  Etiketler


Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar