Ünlü şeflerden yemek şöleni: Milas'ta Zeytin Hasat Şenliği’nin 9’uncusu gerçekleşti

Ünlü şeflerden yemek şöleni: Milas'ta Zeytin Hasat Şenliği’nin 9’uncusu gerçekleşti
16 Kasım 10:45 2023

Muğla Milas’ta bu yıl 9’uncusu gerçekleşen Zeytin Hasadı Şenliği birbirinden keyifli aktiviteler ve sevilen sanatçıların konserleriyle 2 gün süren programla gerçekleşti. ‘Bin Yılın Tadı 100 Yılın Umudu’ sloganıyla gerçekleşen hasat şenliğinde yarışmaların yanı sıra ünlü şeflerin de workshopları etkinliğe damgasını vurdu.

Türkiye'de ilk kez Avrupa Birliği coğrafi işaretini alan Milas zeytinini ve zeytinyağını tanıtmak amacıyla her yıl düzenlenen Zeytin Hasadı Şenliği, bu yıl da renkli anlar sundu. Şef Özlem Mekik ve Doğukan Alsay moderatörlüğündeki şenliğin ilk gününde; kortej yürüyüşü, halk oyunları gösterisi gerçekleştirildi. Şenlik Milas Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Reşit Özer, TC Tarım ve Orman Bakanlığı Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, CHP Muğla Milletvekili Gizem Özcan, CHP Muğla Milletvekili Cumhur Uzun, AK Parti Muğla Milletvekili Kadem Mete, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanvekili Cumhur Çoban, Muğla Valisi İdris Akbıyık’ın açılış konuşmasıyla başladı.

ÜNLÜ ŞEFLER KONUK OLDU

Ardından gün boyunca zeytin hasatı, Aregala Türkiye, Sınır Tanımayan Şeflerin Workshop Mutfağında Ünlü sunucu Vahe Kılıçarslan’ın moderatörlüğüyle ünlü şeflerden Eyüp Kemal Sevinç, Hazer Amani, Doğa Çiftçi, Selim Yeşil Pınar, Akif Budak, Ahmet Çetin ve Hamza Kalkan’ın zeytinyağlı yemek sunumları, zeytin güzeli yarışması, özel çocuklarla zeytin kırma yarışı gibi etkinlikler ve akşam da Pusula, Umut Akyürek, Oktay Ertuğrul’un keyifli sahnesinin yanı sıra şiirlerin efendisi Ahmet Selçuk İlkan’ın şiir dinletisiyle unutulmaz anlar yaşandı.

  Etiketler


Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar