Vedat Milor’ın favori lokantası!

Vedat Milor’ın favori lokantası!
21 Şubat 21:28 2017

Vedat Milor, paylaştığı yazısında İtalya Milano’daki Aimo e Nadia lokantası için “Benim için dünyanın en iyi 5 lokantası arasında” dedi.

Vedat Milor, “Milano’daki Aimo e Nadia bence İtalya’nın en iyisi ve dünyada beş lokanta seçsem aralarına girer. En az altı kez ziyaret ettiğim için bu güçlü iddiada bulunabiliyorum.” şeklinde konuştu.

Milor, paylaştığı yazısında;

“Aimo e Nadia hangi ölçütlere göre mi iyi? Kullanılan malzemeler olağanüstü kalite ve tazelikte. Sonra bu malzemelerin bir araya getirilişi ve bileşimler bazen akla durgunluk verecek derecede iyi düşünülmüş. Amaç görsellik ve modern trendlere uymak değil, farklı lezzetlerin birbirlerini tamamlayan bileşiminden özgün bir bütünlük yaratmak. Ama aynı zamanda malzemelerin yalınlığından ve İtalyan mutfağına özgü sadelikten ödün vermemek.

En zor olan da bu.  Birçok malzeme bir arada olunca yemeklerin karmakarışık olma ve sadelikten uzaklaşma tehlikesi her zaman var. Bir artı birden üç elde etmek dile kolay ama pratikte zor. Üst düzey teknik ve çok iyi organize bir mutfak gerektiriyor.” dedi.


Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar