Yeni nesil aşçılara Amerika dan teklif var

Yeni nesil aşçılara Amerika\'dan teklif var
07 Temmuz 13:33 2019
 

Yeni mezunlar ya da 3 yıllık aşçılık deneyimi olanlar Amerika’nın açtığı staj programı ile aylık 2500-3500 Dolar arası maaşla işe başlıyor. Amerika’nın açtığı program sayesinde gastronomi mezunları; yurtdışı deneyimi kazanıyor ve uluslararası zincir markaların iş yapma biçimlerini öğrenme fırsatı kazanıyor. Adaylar özgeçmişlerine ekleyecekleri bu deneyim ile ülkeye döndüklerinde iyi şartlarda çalışmayı garanti altına alıyor.

Günümüzde iş hayatında üst düzey bir rekabet yaşanmakta... Ülkemizde olduğu gibi tüm dünyada iş bulmak oldukça zorlaştı. Özellikle yeni mezunlar ve kısıtlı deneyimi olanlar için iş bulmak oldukça zor. İş dünyasında iyi bir yer bulabilmek için bireylerin kendine has özelliklere ve onları rakiplerinden ayıracak donanımlara sahip olması gerekiyor.

Yurtdışında eğitim görmek, çalışmak ya da staj yapmak iş dünyasında parlamaya yardımcı oluyor

Yeni mezunlar ve kısıtlı deneyime sahip olanlar kendilerini rakiplerinden ayıracak özellikler kazanmak için farklı yollar deniyor. Bu noktada yurtdışında eğitim görmek, çalışmak ya da staj yapmak iş dünyasında parlamaya yardımcı oluyor. İşverenlerin büyük çoğunluğunun yurtdışı deneyimi olan adayları işe aldığı, yurtdışında çalışan ya da eğitim görenlerin diğer meslektaşlarına göre %25 daha fazla kazandığı yapılan araştırmalarla ispatlanmış durumda.

Hal böyle olunca yeni mezunlar ve orta kademeli çalışanlar yurtdışı alternatifleri araştırıyor. Tam da bu noktada Amerika açtığı staj programlarıyla iş hayatına yeni atılacaklara güzel bir yol sunuyor. Özellikle gastronomi mezunları ve aşçılar son dönemde Amerika’dan gelen cazip tekliflerle farklı deneyimler kazanma şansı yakalıyor. Yılda 50 bin kişinin faydalandığı staj programı Türkiye’deki gastronomi mezunlarına özel açtığı kontenjanlarla yeni mezunları çalışmaya davet ediyor.

Gastronomi Mezunları, Amerika’da 2500-3500 Dolar Maaş Kazanıyor

Amerika gastronomi alanında çalışanlara özel açtığı staj programıyla Türkiye’deki aşçıları ve gastronomi mezunlarını dünyanın en iyi otellerinde çalışmaya davet ediyor. Staj olarak adlandırılan bu çalışma programı 12 ay sürebiliyor.

Konu hakkında açıklamada bulunan Oxford House Genel Müdürü Deniz Akar, “Amerika’nın açtığı staj programı sayesinde yeni nesil üniversiteli aşçılar ve gastronomi mezunları; dünyanın en iyi otellerinde, en iyi ekiplerle birlikte çalışarak kendilerini geliştirme fırsatı buluyor. Açılan program kapsamında gastronomi mezunları aylık 2500-3500 Dolar arası maaş kazanıyor.

Dünyanın en iyi markalarında çalışma fırsatı 

Dünyanın en iyi markalarında çalışma fırsatı yakalayanlar yurtdışında iş yapma biçimlerini öğreniyor, vizyonlarını geliştiriyor ve kendilerini iş dünyasında konumlandırmanın yollarını öğreniyor. Bunun yanı sıra İngilizcelerindeki gelişme de artı oluyor… Dünya genelinde yılda yaklaşık 50 bin kişinin katıldığı program 12 ay sürüyor. Bu süre boyunca yurtdışında çalışanlar yurda döndüklerinde işverenlerin tercih ettiği çalışanlar oluyor” dedi.

Amerika’da nerelerde çalışılacağı konusuna değinen Akar; The St. Regis, Four Seans Hotel, Sheraton, The Ritz – Carlton, JW Marriott Austin, Omni Dallas Hotel, Courtyard Marriott Residence Inn Downtown Austin, Westin Austin Downtown gibi üst segmentteki otellerde çalışıldığını vurguladı.

Aylık 2500-3500 Dolar arası kazanma imkânı

İş dünyasına hazırlanmak için çok iyi bir yol olan Amerika staj bunun dışında cazip maaşlarıyla da dikkat çekiyor. Aylık 2500-3500 Dolar arası kazanma imkânı yakalayanlar bu maaş ile Amerika’da iyi şartlarda yaşayabiliyor. Ekonomi yapmayı başaranlar ise önemli bir birikimle yurda dönebiliyor. Aylık 500 Dolar gibi bir meblağ biriktirmeyi başaranlar bir yılın sonunda 30 bin liraya yakın bir birikim yapıyor.

Bu birikimi yapmak da zor değil. Ayda 800 Dolar kiraya, 500 Dolar yeme-içmeye, 1000 dolar diğer harcamalar ve sosyal hayatında gezmek dolaşmak için dahi harcasa bile ellerinde 500 Dolar birikim yapacak para kalıyor. Durum böyle olunca Amerika’nın açtığı staj programları çok daha cazip bir hale geliyor. Amerika’da staj yapanlar birikimleri olduğundan Türkiye’ye döndüklerinde çok daha rahat bir şekilde iş arama sürecine başlıyor.Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar