Lazzoni Hotel mutfağına değen sihirli el: Mehmet Soykan

Lazzoni Hotel mutfağına değen sihirli el: Mehmet Soykan
27 Şubat 15:32 2018

Lazzoni Hotel hizmet ve tasarımı birleştiren bir İstanbul oteli. Haliç’in kıyısında konumlanan otelin mutfağı şef Mehmet Soykan’a emanet. Soykan 22 kişilik mutfak ekibiyle Lazzoni Hotel’de sundukları lezzetleri Food in Life okurları için anlatıyor...

 

Şef Mehmet Soykan küçüklüğünden beri şef olmak istemiş. Aile büyükleri de aşçılık yapan Soykan’ın 6 yaşından beri en büyük hayali eğitimini tamamlayıp mutfağa girmek olmuş. İlk olarak Hilton, Radisson Blu, Four Seasons, Swissotel, Nikki Beach, Le Meridien gibi markalarda çalışmanın ardından Lazzoni Hotel Executive Chef’i olarak kariyerine devam etmiş. Soykan Lazzoni’yi "Hizmet ve tasarım sektöründeki uzmanlığın birleşimi olarak tasarlanıp inşaa edilmiş bir otel" olarak tanımlıyor ve sözlerine şöyle devam ediyor: "Avrupa Yakası’nın tarihi dokularından biri olan Haliç’in kıyısında olan otel; denize nazır konumlandırılmış şehrin tarihi dokusuna, iş merkezlerine, alışveriş ve eğlence komplekslerine yakınlığı ile iş ziyaretleri, toplantılar ve şehri keşfetmek isteyenler için benzersiz konumda bir yer."

"Lazzoni Hotel olarak hizmet ve konukseverlik sunuyoruz"
Lazzoni Hotel olarak müşterilerine misafir olarak yaklaştıklarını dile getiren Soykan, Dünya mutfağı ve yerel lezzetlerden özgün seçenekler sunan Nostoni Restoran’ı bize şu sözlerle anlatıyor: "Nostoni restoranda ben ve ekibim herkese hitap eden bir menü sunuyoruz. 22 kişilik mutfak ekibimizle misafirlerimizi memnun etmek için elimizden geleni yapıyoruz. Menümüzü yılda iki kez yeniliyoruz."

"Yemeğe lezzet katan şey ilgi ve alakadır"
Şef Mehmet Soykan, yalnızca yemeklere imza atmanın yetmediğinin, insanların yemek deneyimini yaşadıkları o ana imza atılması gerektiğinin altını çiziyor. Misafirlere bir deneyim sunmanın önemini ise şöyle ifade ediyor: "Hizmet ve ağırlama sektöründeyseniz misafirlerinizin o anını taçlandırmak için elinizden geleni yapmalısınız. Yemeğe lezzet katan baharat değil ilgi ve alâkadır."

"Gastronomik alanda yeni arayışlar devam ediyor"
Gastronominin dinamik olduğunu ve sürekli yeni trendlerin meydana çıktığını ifade eden Soykan bu trendlerin Türk mutfağı için bir şans olduğunu ama faydalanmanın sabır gerektirdiğini şu sözlerle anlatıyor: "Gastronomik alanda arayışlar devam ediyor ve bu güzel bir şey. Ancak genç şef adaylarında da olan bir problem şu; biz millet olarak çok sabırsızız. Bu dinamizmden faydalanmak için sabırlı olmamız şart."
Soykan sözlerini tamamlarken, Lazzoni Hotel ekibi olarak İstanbullular için çok yakında bir sürpriz hazırlığı içinde olduklarının da ipuçlarını veriyor.

  Etiketler


Emoji İle Değerlendir

2 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

2 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

4 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

1 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar