Trendyol Yemek sipariş verilerini paylaştı: İlk sırada döner var

Trendyol Yemek sipariş verilerini paylaştı: İlk sırada döner var
17 Kasım 11:17 2023

E-ticaret platformlarından Trendyol’un Yemek uygulamasından 2023 yılı başından bu yana kullanıcılar fast food olarak en çok döneri tercih etti. 16 Kasım Dünya Fast Food Günü nedeniyle 2023 yılı sonuçlarını açıklayan Trendyol Yemek’te, döneri, burger, pizza, çiğ köfte, kebap, sokak lezzetleri, pide ve lahmacun takip etti. 2023 yılının başından bugüne kadar 87 milyon adet fast food siparişi verildi. 

TÜRKİYE’NİN TERCİHİ FAST FOOD’TAN YANA 

Trendyol Yemek’in gerçekleştirdiği araştırmaya göre Türkiye yüzde 74 oranla fast food tercih ediyor. Verilere göre yüzde 18 oran ile döner birinci sırada yer alırken sıralamada yüzde 13 ile burger, yüzde 10 ile pizza, yüzde 7 ile çiğ köfte, tavuk, kebap ve yüzde 6 oran ile pide & lahmacun, sokak lezzetleri yer alıyor.  

EN ÇOK SİPARİŞ 17:00 – 20:00 SAATLERİ ARASINDA 

Açıklanan verilere göre, en yoğun sipariş verilen saatler 17:00 – 20:00 saatleri olarak ortaya çıktı. En çok sipariş veren iller İstanbul, Ankara ve İzmir olurken; Ankara Çankaya, İstanbul Pendik ve İstanbul Ümraniye en çok sipariş veren ilçeler oldu. İstanbul ilçelerinde ise Kadıköy, Şişli, Beşiktaş, Sarıyer, Esenyurt, Beylikdüzü, Maltepe, Üsküdar ve Bağcılar’ın tercihi burger olurken Beykoz ve Pendik döneri tercih etti.

Uygulama üzerinden fast food ürünleri satan satıcılar, geçen yıla göre yüzde 8,22 oranında artış gösterdi.  

  Etiketler


Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar