Besa Group un Bodrum a yapacağı 50 milyon $ lık otel için imzalar atıldı

Besa Group\'un Bodrum\'a yapacağı 50 milyon $\'lık otel için imzalar atıldı
19 Temmuz 12:25 2018

Hilton, Türkiye’deki ilk Curio Collection resort otelini açmak üzere Besa Grup ile anlaştı. Toplam 85 odalı otel, Bodrum-Küçükbük’te bulunan Besa Gruba ait The BO Viera yatırımının bir parçası olacak.

Curio Collection by Hilton Türkiye'ye ilk olarak Besa Group'un Bodrum'da hayata geçireceği The Bo Vue projesi ile giriyor.


''HILTON BESA GRUNU'NU TERCİH ETTİ''

İmza töreni  için düzenlenen basın toplantısında konuşan Besa Group Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, Türkiye'nin uluslararası turizmden aldığı payı arttırmak için elimizi taşın altına koyduk. Hilton, dünyada büyük saygınlığı bulunan Curio Collection by Hilton'u Türkiye'ye ilk kez Besa Group ile getirmeyi tercih etti.'' ifadelerini kullandı.

Önümüzdeki dönemde Bodrum'a 5 milyar dolarlık yatırım beklendiğini ifade eden Bezci, Bodrum'un bu yıl ağırladığı ziyaretçi sayısında da rekor artış kaydedileceğini kaydetti.

YATIRIM MALİYETİ 50 MİLYON DOLAR''

Tesisin 25 bin metrekarelik bir alana sahip olduğunu kaydeden Salih Bezci, toplam yatırım bedelinin ise 50 milyon dolar olduğunu belirterek şunları söyledi:

''Türkiye’deki ilk Curio Collection Oteli'nin açılışı bizim için çok heyecan verici bir dönüm noktası” derken şöyle devam etti: “The BO Viera projesi ile büyük bir hayalimizi gerçekleştirmiştik. Şimdi, dünyanın da en önemli tatil destinasyonları arasında yer alan Bodrum’un değerine değer katacak “The BO Vue”, Türkiye’de ilk kez hayata geçiriyor. “The BO Vue”, gerçek bir unutulmaz konaklama deneyimi arayan meraklı gezginlerin Bodrum’daki vazgeçilmez adresi olacağından eminim. Değerli Hilton yöneticilerine, bu lüks markayı Türkiye’ye getirmek için BESA Grup’u tercih ettiklerinden dolayı teşekkür ederim. Alanlarında uzmanlaşmış iki grubun, Bodrum’un daha da gelişmesi için güçlerini birleştirecek olmasından mutluluk duyuyorum.''
 


KHNEISSER: FARKLI Bİ KONAKLAMA DENEYİMİ TAAHHÜT EDİYOR

Toplantıda konuşan Hilton MENA İş Geliştirme başkan Yardımcısı Carlos Khneisser ise, ''Curio Collection, yatırımcıların lüks oteller için özgün konseptler geliştirmesine ve Hilton sistemimize entegre etmesine imkan veriyor. Türkiye’nin St. Tropez’i diye anılan Bodrum, seçkin otellere, restoranlara ve beach club’lara ev sahipliği yapıyor. Farklı bir konaklama deneyimi tasarlamayı ve geliştirmeyi taahhüt eden yatırımcıyla birlikte çalışıyor, misafirlerin sürekli gelişen bu gözde destinasyonda en iyi deneyimi yaşamasını amaçlıyoruz.” dedi.

EFE BEZCİ: TURİZM SEKTÖRÜNE KATKIDA BULUNACAK

BESA Grup Yönetim Kurulu Üyesi Efe Bezci ise konuşmasında, ''Hilton marka ve standartlarının korunacağı 'The BO Vue' otelimiz  ile Curio Collection by Hilton’un, sahip olduğu elit konseptle gerek Bodrum’a gerek turizm sektörümüze çok değerli katkılarda bulunacağına inanıyorum. Hilton’un Türkiye’ye ilk kez verdiği markası Curio Collection by Hilton için BESA Grup yatırımını  ve güvencesini seçmesinden onur duyuyoruz.  “The BO Vue”, Bodrum’un seçkin ve elegant bir adresi olarak vazgeçilmez bir  deneyim olacak. Geleceğe atılan temellerin sağlamlığını gösteren bu iş birliğinin ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum.”

Tamamı deniz manzaralı 85 oda ve 190 ytağın bulunacağı tesisin, 2021 yılında misafirlerini ağırlaması bekleniyor.


Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar