Gastronomiye ilham veren kadınlar bir arada!

Gastronomiye ilham veren kadınlar bir arada!
08 Mart 00:10 2018

Gastronomi dünyasının önemli şefleri ve iş ortakları ‘kadının endüstriyel mutfakta güçlenmesi’ konusunda farkındalık yaratmak için Gastronomiye İlham Veren Kadınlar Platformu’nun ilk toplantısında bir araya geldi.

Unilever Food Solutions’ın stratejik ortaklığında düzenlenen toplantıda, dünyada olduğu gibi Türkiye’de önem kazanan ‘cinsiyet eşitliği’ gündemi için Şef Mehmet Gürs, Şef Aylin Yazıcıoğlu, Şef Didem Şenol, Şef İsmet Saz, Şef Üryan Doğmuş, Şef İnanç Baykar, Unilever Food Solutions Lider Şefi Yasemin Ataman, WWF Türkiye Genel Müdürü Aslı Pasinli, MSA Genel Müdürü Sitare Baras ve Big Chefs Kurucusu Gamze Cizreli “Yeme-İçme sektöründe kadın olmak nedir?” ve “’Kadının gastronomideki yeri ve geleceği için daha iyi şartlar nasıl oluşturulur?” sorularına yanıt aradı.

Unilever Food Solutions’ın desteğiyle mutfakta kadın için fırsat eşitliği konusunda toplumda ortak bir farkındalık yaratmayı hedefleyen bu platform, aynı zamanda bu konuları tartışmanın yanı sıra ölçülebilir bir fayda yaratmayı da kendine amaç ediniyor. Toplantıda, ihtiyaç sahibi kadınların eğitimine kaynak yaratan bir platform oluşturulduğu belirtilirken, bir genç kadın şef adayına verilen bursun duyurusu da yapıldı.

Gastronomiye İlham Veren Kadınlar Platformu önümüzdeki dönemde sektördeki kadın liderler, şefler, iş ortakları ve öğrencilerle yapılacak ilham verici projelerle farkındalık yaratarak gastronomide kadınların güçlenmesine destek olmayı hedefliyor.


Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

1 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

1 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar