Türkiye lüks otel markalarının yatırım üssü oldu

Türkiye lüks otel markalarının yatırım üssü oldu
09 Ocak 20:18 2020

Bu zincirler İstanbul'dan Bodrum'a, Ankara'dan Kapadokya'ya kadar Türkiye'nin öne çıkan kentlerinde ve turizm bölgelerinde yatırım yapıyor.

Haftalık ekonomi dergisi Ekonomist’de yer alan Levent Gökmen Demirciler’in haberine göre Bvlgari, Rosevvood, Armani, Shangri-La gibi markalar İstanbul'un Boğaz hattında, Bodrum, Çeşme ve Kapadokya'da kendilerine yakışır yer arayışında.

Kimler var kimler gelecek?

Önümüzdeki dönemde İstanbul, Bodrum ve Kapadokya'da yedi yeni lüks otelin açılması planlanıyor. Dünyanın en lüks otelleri arasında başı çeken Mandarin'in Türkiye'deki ikinci oteli olması planlan Mandarin İstanbul 2020 yazı sonunda açılacak.

Yine lüks segment Peninsula'nın Karaköy'de Galataport projesi içinde, Jumeriah'ın 2020 yılında Kuzu Grup'un Ataköy'deki SeaPearl projesi içinde açılması planlanıyor. Önümüzdeki yıllarda Hilton Grubu'nun lüks markası Radisson Collection gibi markalar da Bodrum'da otel açma planı yapıyor.

İndigo Group da 2022 yılında Kapadokya'da açmayı planladığı lüks segment otelinin işletmesi için görüşmeler yürütüyor. Zengin Japon ve Uzakdoğulu turistin Kapadokya ilgisinin bu markaların burada yoğunlaşmasını sağladığına da dikkat çekiliyor.

Bodrum öne çıkıyor

Mandarin'in 2014 yılında Bodrum'a gelmesiyle birlikte burada lüks otel açma yarışı da hızlandı. 250 milyon dolar yatırımla Bodrum'da hayata geçirilen Six Senses Kaplankaya oteli Mayıs 2018'den beri hizmet veriyor. Phuket, Maldivler, Seyşeller, Bali gibi önemli destinasyonlarda otel ve tatil köyleri işleten Banyan Tree, Nef Yalıkavak projesiyle 2019 yazında Türkiye'ye gelip Avrupa pazarına girmiş oldu.

Bodrum'da lüks proje yapan Besa Grup da The Bo Viera projesindeki otelinin işletmesi için Hilton'un üst segment markalarından Curio ile anlaştı. Otel 2021'de açılacak.Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar