Yeni mönüsü ve terasıyla yeniden Turk Fatih Tutak

Yeni mönüsü ve terasıyla yeniden Turk Fatih Tutak
26 Haziran 15:02 2020

Turk’un hizmete ara verdiği dönemi yeni mönü tasarımları geliştirerek, yoğun bir şekilde geçiren Turk Fatih Tutak ekibi, yaz dönemi için dört tabaklı bir tadım mönüsü sunuyor. Mikro sezonsallık ilkesine bağlı olarak her gün değişen mönüsünü lokal üreticilerden birebir olarak seçilen malzemelerle oluşturuyor.

Her zamanki gibi Turk’te her malzemenin Türk Mutfağı’nın geleceğinde nasıl bir rol oynayabileceğine yoğunlaşılıyor, araştırma ve geliştirme çalışmalarıyla binlerce yıllık lezzetlere meraklı ve sorgulayıcı bir yaklaşım getiriliyor. Güçlü bir kökenden beslenen deneysel bir ruhun sunabilecekleri Turk’te başka bir boyut kazanıyor; bu ruh geleneksel yöntemlerin yenlikçi ve geleceğe dönük çözümlere evrilmelerini sağlıyor. Bu aralar Turk ekibini en heyecanlandıran soru ise “Türk gastronomisini oluşturan onlarca kültürün her birinde yer alan tatlı kırmızı biberi insanları şaşırtacak şekilde nasıl sunarız?” oluyor.

 

Yemek yerken sunulan lezzet kadar deneyimin de önemini savunan Turk, kültürümüzdeki Türk misafirperverliğini yaşatarak burada misafir olduğunuzu hissettiriyor ve kendinizi huzurlu hissetmeniz için her ayrıntıyı düşünüyor. Açılış öncesinde yaptığı hijyen konusundaki yoğun çalışmalar sonucunda aldığı önlemler arasında özel ilaçlama, M3 ayarına göre hava temizleme cihazları konumlandırma, Hacettepe Üniversitesi tarafından onaylanan Antimic uygulaması, genel kullanım alanı olan yüzeyleri her 20 dakikada bir dezenfekte etme bulunuyor. Her masa kullanımdan hemen sonra dezenfekte ediliyor ve kullanılan her malzeme, dezenfeksiyon ve hijyen kurallarına uygun bir s¸ekilde sterilize edildikten sonra sunuluyor.

Mesafeli olarak konumlanmış masalarda, kişi sayısına dikkat ederek rezervasyon alan Turk’te yeni bir heyecan yaşanıyor: Turk Fatih Tutak, geniş terasını hizmete sokarak yaşattığı deneyime açık havada olmanın keyfini de ekliyor.

Turk’te her mönü değişik bir hikaye anlatıyor, her yemek farklı bir duyguyu uyandırırken bir şey asla değişmiyor; sunumdan servise, yemek tasarımından restorandaki müziğe kadar her şey kalplere dokunmayı hedefliyor.Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar