Yıldız Holding den Godiva açıklaması

Yıldız Holding’den Godiva açıklaması
18 Eylül 23:02 2017

Yıldız Holding, medyaya da yansıyan Godiva likörlü ürünlerinin üretiminin durdurulmasının ticari bir karar olduğu açıklamasını yaptı. Açıklamada, “Toplam satış hacmindeki payının oldukça düşük olmasının yanı sıra, likörlü ürünleri üretmek için gerekli tesis ve teknolojimizin de bulunmamasından ötürü, üretimlerine son verilmiştir” denildi.

Yıldız Holding, premium çikolata markası Godiva’da likörlü ürünlerin üretiminin durdurulmasına ilişkin olarak internet sitesinden bir duyuru yaptı.

Godiva’da büyümenin ana etkeni

“GODIVA’dan Haberler” başlıklı duyuruda, Belçikalı orijinine sadık kalan ve 90 yılı aşkın köklü bir geçmişi olan Godiva’nın yıllar içinde bütün dünyaya yayılan büyümesinin en önemli etkenlerinden birinin, farklı kültürlerdeki çikolata tercihlerini doğru anlayıp lokal tatlara göre yeni ürünler geliştirebilme yeteneği olduğunun altı çizildi.

Yeni tatları da beraberinde getiren inovasyon anlayışının, dünyanın en sevilen premium çikolatalarını üreten Godiva’nın hem çikolata konusundaki uzmanlığının hem de çikolata sanatına yaklaşımının bir parçası haline geldiği vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Godiva, ürün portföyünü her sene yeni trendler, mevsimsel tatlar ve tüketicilerinden gelen görüşlerin doğrultusunda yenilemekte, dünyanın dört bir yanına yayılmış olan Godiva şefleri ve onların hazırladıkları tarifler sayesinde her sene piyasaya yaklaşık 40 yeni ürün/reçete sunmaktadır. Bu doğrultuda, yeni ürünler raflarda yerlerini alırken, var olan ama satış performansı tatminkâr olmayan bazı ürünlerin de üretimi durdurulmaktadır.

“Likörlü ürünler için gerekli tesis ve teknoloji bulunmuyor”

Son günlerde basında yer alan haberlerde bahsi geçen likörlü Godiva ürünlerinin üretim ve satışının durdurulma kararı, yukarıda bahsedilen çeşit/SKU optimizasyonu doğrultusunda, 500’ün üzerinde diğer başka ürünlerin de üretimlerini durdurduğumuz ticari bir karardır. Toplam satış hacmindeki payının oldukça düşük olmasının yanı sıra, likörlü ürünleri üretmek için gerekli tesis ve teknolojimizin de bulunmamasından ötürü, üretimlerine son verilmiştir.”Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar