En sağlıklı yemek pişirme yöntemleri

En sağlıklı yemek pişirme yöntemleri
25 Nisan 20:22 2020

Ramazanda sağlıklı pişirme önerileri merak ediliyor. Sahurda susuzluğu gideren besinler nelerdir? Tok tutan yemekler nedir? gibi soruların cevabı vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Kızartmayı kesinlikle önermeyen uzmanlar bu süreçte haşlama türü yemekleri ve protein ağırlıklı beslenmeyi öneriyor. İşte size sağlıklı pişirme önerileri:

1. Ramazan ayı boyunca susuzluğun önlenmesi için; iftar ve sahurda aşırı yağlı, baharatlı yiyeceklerden uzak durulmalıdır.

2. Kızartma ve kavurma yerine besinleri haşlama, ızgara, fırınlama veya buğulama yöntemleri ile pişirmeniz ile yiyecekleriniz daha az yağlı olacaktır.

3. Doğranan sebzeler bekletilmeden pişirilmelidir.

4. Yeşil yapraklı sebzelerin su oranı oldukça yüksektir. Sebzeler mümkün olduğunca kısa sürede, susuz veya çok az su ile pişirilmelidir. Sebzeler haşlanıp, suyu dökülmemelidir.

5. Patates kabuğu içinde pişirilmeli ve sonra soyulmalıdır. Kabuğun önceden soyulması gerekirse, patates bekletilmeden sıcak ortama konmalıdır. 

6. Et için en iyi pişirme yöntemi üzeri kapalı olarak kendi nemi ya da domates gibi sulu besinlerle ve orta altı sıcaklıkta pişirmedir.Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar