Gastronomi dünyası yasta! Animal lakaplı şef Joel Robuchon hayatını kaybetti

Gastronomi dünyası yasta! “Animal” lakaplı şef Joel Robuchon hayatını kaybetti
07 Ağustos 00:10 2018

Dünyanın en fazla Michelin yıldızına sahip şefi Fransız Joel Robuchon hayatını kaybetti. Gastronomi dünyasında Animal (hayvan) lakabıyla tanınan Robuchon, “Asrın Aşçısı” ilan edilmişti.

13 ülkede toplam 32 Michelin yıldızlı restoranıyla dünyanın en çok Michelin yıldızına sahip, gastronomi dünyasının Animal (Hayvan) lakaplı şefi Joel Robuchon, 73 yaşında kaybetti.

Kanserle mücadele ediyordu

Fransız Le Figaro Gazetesi, uzun süredir kanserle mücadele eden Joel Robuchon’un, İsviçre’nin Cenevre kentinde hayatını kaybettiğini duyurdu.

 

73 yaşında kansere yenik düşen Fransız şef Robuchon, mesleği için “Mükemmel diye bir şey yok, daima daha iyisini yapabilirsiniz” tanımını yapıyordu.

Joel Robuchon kimdir?

1945 yılında doğan Joel Robuchon, ailesi papaz olmasını istediği için kilise tarafından yetiştirildi. Hafta sonu izinlerinde bir akrabasının restoranında ona yardım ederken, aşçılığın kendisine daha uygun olduğunu görüp mesleğini seçen Robuchon, bundan 25 yıl önce Gault Millau jürisi tarafından “Asrın Aşçısı” ilan edilmişti.

 

Larousse Gastronomique Yayın Kurulu’na başkanlık da yapan Joel Robuchon’un, Tokyo’dan Las Vegas’a, Şanghay’dan Londra’ya dünyanın 13 farklı kentindeki restoranlarında 32 Michelin yıldızı bulunuyordu.Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar