İZMİR GOURMET GUIDE BİR ADIM ÖNE ÇIKANLAR & ALTIN TABAK ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

İZMİR GOURMET GUIDE BİR ADIM ÖNE ÇIKANLAR & ALTIN TABAK ÖDÜLLERİ  SAHİPLERİNİ BULDU
23 Ocak 15:41 2019

İZMİR GOURMET GUIDE BİR ADIM ÖNE ÇIKANLAR & ALTIN TABAK ÖDÜLLERİ

SAHİPLERİNİ BULDU

 

Mandal Ajans tarafından her yıl hazırlanan İzmir’in videolu interaktif rehberi İzmir Gourmet Guide’ın geleneksel hale gelen Bir Adım Öne Çıkanlar ve Altın Tabak Ödül Töreni, 15.01.2019 Salı akşamı Kaya Thermal İzmir Otel & Convention ’in ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Gecede İzmir Gourmet Guide Seçici Kurulu tarafından finale bırakılıp halk oylamasına sunulan ve sonucunda bir adım öne çıkmaya hak kazanan 22 mekan ödül aldı. İzmir’in yiyecek-içecek kültürüne emeği geçen ve İzmir’e değer katmış 3 simge isme ise Altın Tabak Ödülleri takdim edildi. Ayrıca bugüne kadar 3 ve daha üzeri ödül almış ve klasikleşmiş 12 mekana da ‘’Onur Ödülü’’ verildi.

 

Geceye Seçici Kurul Üyeleri, İzmir ve İstanbul gastronomi dünyasından değerli isimler, tüm aday mekanların sahipleri ve İzmir cemiyet hayatından seçkin konuklarla yaklaşık 1200 davetli katıldı. Gecenin sunuculuğunu yapan Ebru Akel`e ödül töreni boyunca  İzmir Gourmet Guide kurucusu Serkan Saysen eşlik etti. Çimstone altın sponsorluğunda ve Cevher gümüş sponsorluğunda, MacroCenter, Aston Martin, Çittur, Vera luz ve Pernod Ricard’ın katkılarıyla kokteyl prolonge konseptinde hazırlanan gecenin süslemeleri Mon Jardin Flowers & Events tarafından yapıldı. Gecede, Kürşat Başar Orkestrası ve İlhan Şeşen’in muhteşem performansı misafirlere keyifli dakikalar yaşattı.

 

18 kişiden oluşan Seçici Kurul’da Ahmet Güzelyağdöken, Bahar Akıncı, Bülent Akgerman, Çağdaş Öngen, Deniz Sipahi, Enis Güner, Eray Gürler, Haluk Özyavuz, Hanne Wiggers, İbrahim Görücüoğlu, İbrahim Kardıçalı, İzi Abuaf, Levent Alpat, Osman Sezener, Saadet Mançe, Serkan Saysen, Sıtkı Şükürer, Virjini Jinet Sidi Sarfati yer alıyor..

 

2018-2019 Bir Adım Öne Çıkan Mekanlar 

 

Balık & Deniz Ürünleri Kategorisi: AKIN’IN YERİ ve BİRİNCİ KORDON BALIK RESTORAN  

 

Et & Kebap Kategorisi: DÖNERCİ VEDAT USTA ve SEÇKİN ET STEAKHOUSE

 

Türk Mutfağı & Ev Yemekleri Kategorisi: ESNAF LOKANTASI MAHMUT USTA ve NUMAN PİDE

 

Restaurant & Cafe & Bar Kategorisi: FIRIN VOURLA ve MURANO’S KITCHEN

 

Fast Food Türk Lezzetleri Kategorisi: GERDAN GURME

 

 

Fast Food Dünya Lezzetleri Kategorisi: BURGER ATTACK

 

Kahve Mekanları Kategorisi: BARISTOCRAT 3rd WAVE CAFÉ AND ROASTERY

 

Kahvaltı & Börek Kategorisi: ZEYNEL ERGİN GEVREK FIRINI

 

Pastane & Tatlıcı Türk Lezzetleri Kategorisi: MEŞGUR ELGANİ EZMECİZADE

 

Pastane & Tatlıcı Dünya Lezzetleri Kategorisi: LEONE PATISSERIE AND BOULANGERIE

 

Meyhane Kategorisi: DAMLA RESTAURANT

 

Bar & Gece Kulübü Kategorisi: KEPLER SOCIAL HOUSE

 

Çeşme & Alaçatı Kategorisi: ADI MEMISH, DALYAN RESTAURANT CEVAT`IN YERİ, HORASAN BALIK, KARİNA ALAÇATI, TARLA ALAÇATI ve VERANDA ALAÇATI

 

 

ALTIN TABAK ÖDÜLLERİ:

 

HASAN ÇAĞAN’a, merhum MEHMET ALİ DOĞANOĞLU adına oğulları Deniz ve Levent Doğanoğlu`na ve VELİ SİNANOĞLU’ na takdim edildi.

 

 

ONUR ÖDÜLLERİ İSE:

%100 REST CAFE & BAR , ADİL MÜFTÜOĞLU UĞUR LOKANTASI, AKIN`IN YERİ, ARPEGE PATISSERIE, BRAVO PATISSERIE, CAFÉ PLAZA, CUMBA RESTAURANT, DENİZ RESTAURANT, FERDİ BABA PORT ALAÇATI, KOKOREÇÇİ ASIM USTA, REYHAN PASTANESİ, TULUMBALI MEYHANE NİHAT BABA`NIN YERİ `ne verildiEmoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar