Tüketici Süper Markaları ilk 20 listesine giren gıda firmaları!

Tüketici Süper Markaları ilk 20 listesine giren gıda firmaları!
18 Mart 21:47 2018

Coca-Cola, Heinz, Cadbury ve Haagen-Dazs, Tüketici Süper Markaları ilk 20 listesine girmeyi başaran gıda firmaları oldu.

3 gıda üreticisi listede!

Listede en yüksek sıradaki gıda ve içecek firması, 5. sıradaki Coca-Cola oldu.

İlk 4 sırada gıda üreticisi olmayan Lego, Gillette, Apple ve Andrex gibi markaların yer aldığı listede Heinz 9., Cadbury 11., dondurma markası Haagen-Dazs ise 20. sırayı aldı.

 

Tüketici Süper Markaları’nın belirlenmesi için 2.500 İngiliz vatandaşı ile anket yapıldı. Elde edilen sonuçlar, gönüllü bağımsız endüstri uzmanları tarafından oluşturulan bir konseyce onaylandı. Süreç ise Research Now SSI araştırma kuruluşu ile işbirliği içerisinde, The Centre for Brand Analysis (TCBA) tarafından yürütüldü.

Katılımcılar 78 kategorideki 1.500 markaya, bir Süpermarka’da bulunması gereken 3 özellik olan kalite, güvenilirlik ve seçkinlik kriterlerine göre puan verdi.

“Markalar tüketicilere uymak zorunda”

TCBA’nın başındaki isim olan Stephen Cheliotis, çalışma hakkında şu açıklamayı yaptı:

“Tüketici beklentilerinin haklı bir şekilde arttığı bir dünyada, markaların hayal kırıklığı yaratma lüksü yok. Bunun yanında değerli itibarlarını sürdürmek için sürekli aynı kaliteyi sunmak zorundalar. Ne kadar güçlü olursa olsun hiçbir marka değişen tüketici duyarlılığına direnemez.

 

İngiliz kamuoyu tarafından Süper Marka olarak kabul görmek, her markanın gurur duyması gereken bir ödül. Markalar, kendilerini rakiplerinden ayıracak güvenilir ürünleri ve kaliteyi sürekli sunmak zorunda.”

Bu listeye girmek için markalar başvuruda bulunmadığı gibi bir ücret de ödemiyor. Birçok farklı kaynak kullanılarak İngiltere’de faaliyet gösteren tüketici markaları veritabanı oluşturuluyor. Liste de bu veritabanı kullanılarak belirleniyor.Emoji İle Değerlendir

1 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

1 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar